Відлуння свята

Університету Кременчука – 50

Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського відсвяткував 50-річний ювілей від дня свого заснування. З такою вагомою подією ювілярів привітали вищі посадові особи держави: Президент України Віктор Янукович, Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, Прем’єр-міністр України Микола Азаров, віце-прем’єр – міністр Віктор Тихонов, міністр освіти і науки Дмитро Табачник. Зокрема, вітання від Президента на урочистостях зачитав голова Полтавської облдержадміністрації Олександр Удовіченко. У ньому сказано: “Сердечно вітаю професорів, викладачів, студентів, усіх працівників із 50-річчям вашого університету – одного з найпотужніших навчальних закладів Полтавщини. За роки діяльності ви пройшли славний шлях від загальнотехнічного факультету до класичного університету, удостоєного почесного статусу національного. За цим державним визнанням – натхненна праця науково-педагогічних працівників, високі досягнення студентів та зростаючий авторитет випускників”.

Також на урочистості з нагоди ювілею завітали: голова організаційного комітету з підготовки та відзначення 50-річчя заснування Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, голова Рахункової палати України член-кореспондент НАНУ Валентин Симоненко, заступник міністра промислової політики України Володимир Саченко, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремінь, директор Інституту електродинаміки НАНУ академік Олександр Кириленко, начальник управління освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Володимир Мирошниченко, міський голова Кременчука Микола Глухов та інші представники влади, промислових підприємств, ВНЗ України та зарубіжжя. Звісно, усі вони привезли не тільки пам’ятні адреси та подарунки, а й високі нагороди. Серед них грамоти та подяки Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Національної академії наук України, відзнаки Міністерства освіти і науки України, Полтавської облдержадміністрації, міської та районних рад. Свої вітання разом із Почесною грамотою надіслав колективу директор Інституту електрозварювання імені Є.О. Патона академік Борис Патон.

Надзвичайної урочистості заходу додала поява на сцені членів ученої ради університету. Всі вони вдягли мантії та конфедератки університетський одяг, який має давнє європейське коріння та є символом академічних досягнень і наукового ступеня. А пишатися університету-ювіляру є чим, тож нагороди та відзнаки отримала велика група викладацько-професорського складу. Зокрема, ректора університету професора Михайла Загірняка за особливі заслуги перед українським народом і особистий внесок у становлення та розбудову вищого навчального закладу нагороджено Почесними грамотами Верховної Ради України та Рахункової палати України. Європейські партнери з Університету Матея Бела в Банській Бистриці (Словаччина) нагородили його золотою медаллю – найвищою нагородою свого ВНЗ.

У свою чергу, вчена рада університету Кременчука з нагоди 50-річчя заснування ухвалила рішення про відзначення особливих заслуг громадян України та інших держав у розвитку демократії, науки й освіти. Так, звання “Почесний доктор” присвоєно Герою України професорові Валентину Симоненкові та ректору Університету Матея Бела (Словаччина) професорові Беаті Косовій, за сприяння та участю якої налагоджено тісну співпрацю між двома університетами, що сприяло інтеграції університету Кременчука до європейського простору. Крім цього звання “Почесний професор” присвоєно почесному громадянинові Кременчука, першому професорові нашого міста Віталію Коміру, завідувачеві кафедри “Технічна механіка”. Посвідчення та відповідні мантії ректор університету Михайло Загірняк вручив їм під час урочистостей, які відбулися в міському Палаці культури.

Варто зазначити, що Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського проводить досить активну міжнародну діяльність. Тож привітати своїх колег приїхали делегації зі Словаччини, Чехії, Німеччини, Росії та Китаю, а також представники посольств і представництв США, Чехії, Словенії, Бельгії, Польщі та Словаччини. Вони мали змогу провести презентації своїх ВНЗ і зустрічі зі студентами та викладачами кафедр, а також посадити дерева як символ дружби.

У цілому ж ювілейний рік для нашого університету тільки розпочався. Присвоєний статус національного спонукає колектив до нових звершень і досягнень.