На власні очі

На власні очі

Вроцлав – місто зустрічей культур і цивілізацій

 
 
 

 

Успішно реалізувавши проект “Кременчуцька літня екологічна школа”, я вирішила продовжити свою діяльність у сфері неформальної освіти. Почала шукати літературу щодо правильного написання проекту і подальшого втілення його в життя. Провела моніторинг сайтів щодо обмінів і випадково наткнулася на чудову можливість більше дізнатися про проекти за допомогою тематичного семінару. Подала заявку на участь і вже на початку жовтня стала учасником одного з них. Організатором проекту виступив Дім зустрічей імені Ангелуса Сілезіуса у Вроцлаві. Тема “Структура та методика польсько-німецько-українського молодіжного обміну” була цікавою, адже об’єднала молодь з Польщі, Німеччини та України.

До Вроцлава приїхала вночі. Дісталася Дому зустрічей. Там добре зустріли, поселили в кімнаті з полькою та німкенею. Умови проживання були хорошими. Організація проекту ─ на вищому рівні. Кожний день насичений подіями: рольові ігри, робота з тренерами, неперевершена гра на кшталт квесту “City game”, орієнтована на ознайомлення з польським містом. Учасники проекту обмінювалися досвідом уже реалізованих проектів і отримували нові знання щодо створення трьохсторонніх обмінів. Учасників поділили на групи і кожна група, що складалася з українців, поляків і німців, написала свій проект за обраною тематикою. Серед тематики проектів -- театральне мистецтво, створення документальних і анімаційних фільмів, пошук коріння Європи.

Завдяки тренінгу та спільній роботі над проектами я покращила рівень знань щодо основних теоретичних фактів у сфері міжкультурної комунікації; отримала нові знання з управління проектами та з методики неформального навчання; розширила знання щодо оцінки потреб учасників та їх мотивації, підготовки концепції обміну, постановки цілі, розробки методики та програми, її реалізації, співпраці в міжнародній групі. Приємно те, що мені вдалося знайти партнерів за кордоном, отримати нові знання та корисну практику з організації польсько-німецько-українського молодіжного обміну, а також написання заявок на дофінансування.

Крім участі у навчальних сесіях, пощастило познайомитися з життям поляків. Вроцлав вразив своєю архітектурою, а саме поєднанням європейських стилів. Усі будівлі різні за формою і кольором. Вроцлав ─ найтепліше місто Європи з безліччю парків, пам’ятників та пам’яток культури. Чисті вулиці милують око. Також привертає увагу різноманітність культурних заходів: конкурси фотографів, фестивалі сучасної музики. Чудово провела один із вечорів у пабі, насолоджуючись живою музикою (джазом і роком). Звернула увагу на велику чисельність українців у Польщі, з шістьма з них познайомилася ближче.

Таким чином, результатом семінару стали ідеї молодіжних проектів-обмінів, які наразі доробляються і будуть реалізовані найближчим часом Європейським клубом КНУ імені Михайла Остроградського.

Тристоронній проект ми вже готуємо!

Запрошуємо до співпраці волонтерів та бажаючих спробувати свої сили!

Юлія Кучевська,

член Євроклубу