Євроінтеграція

Дружба з німецьким університетом

Після того як Кременчуцький державний університет імені Михайла Остроградського минулого року здобув стипендію “Studienpraktika” Німецької служби академічних обмінів (DAAD), у навчального закладу зав’язалася дружба з Технічним університетом Брауншвейга. Зважаючи на те, що стипендія передбачає подорож до Німеччини групи студентів ІІ - V курсів з метою проходження практики в одному з ВНЗ, саме там і проходили практику студенти з Кременчука. Вони мали змогу прослухати лекції з технічної механіки, моделювання мехатронних систем, акустики. Ознайомилися із сучасними лабораторіями Технічного університету Брауншвейга, відвідали мовний центр, мали цікаві та пізнавальні екскурсії.

Разом зі студентами з офіційним візитом до Технічного Університету Брауншвейга завітав і ректор нашого університету Михайло Загірняк, котрий мав багато зустрічей та розмов з професорами, фахівцями та президентом навчального закладу щодо подальшого розвитку міжнародної співпраці.

У рамках таких домовленостей улітку в Кременчуці впродовж тижня тривала Літня школа на тему "Моделювання динамічних систем". Її учасниками були студенти-магістри, аспіранти та молоді викладачі декількох кафедр, а саме: систем автоматичного управління й електропривода, електричних машин та апаратів, комп`ютерних та інформаційних систем. Лекції англійською мовою читав професор, доктор технічних наук Георг Петер Остермаєр, директор Інституту динаміки і коливань Технічного університету Брауншвейга, котрий уже вдруге відвідує наш університет. Мова викладання була незвичною не лише для учасників Літньої школи, а й для самого професора, адже до цього він викладав німецькою мовою. Мета занять – набуття базових знань, які дозволять створювати сучасні моделі динамічних систем з максимальним наближенням до реальності. Навчання проводили на основі програми "Plan", розробленої самим професором Остермаєром , яку передано українським колегам як подарунок, щоб студенти і надалі могли практикувати у створенні сучасних моделей динамічних систем.

Усі учасники Літньої школи дуже задоволені отриманими під час навчання знаннями, а також спілкуванням з професором та його дружиною -- доктором природничих наук, директором середньої школи Ульріке Кетерль -Остермаєр та дипломованим інженером Інституту динаміки і коливань Технічного університету Брауншвейга Олександром Голобородьком. Професор Остермаєр був приємно вражений своїми слухачами та рівнем їхньої підготовки. Тож є сподівання, що такі заходи стануть звичним явищем у нашому університеті, який останнім часом досить плідно працює в напрямі розвитку міжнародної співпраці та євроінтеграції.