Великобританія – країна контрастів

Студентка факультету управління Юлія Кучевська взяла участь у багатосторонньому проекті молодіжного обміну “Бідність – це не історія” за програмою “Молодь у дії” у Великій Британії. Проект орієнтований на молодих активних людей, які мають бажання і сили змінити суспільство і громаду на краще.

Мета проекту: надати можливість молоді зрозуміти бідність, різні її типи і винятки, створені бідністю, ідентифікувати шляхи зміни сприйняття контакту з бідністю молодими людьми і їх суспільстві у європейському контексті й не тільки. Проект нещодавно реалізований у місті Істбурн, Великобританія неурядовою організацією “Wishing Well Charity” за підтримки Посольства Великобританії.

Разом з п'ятьма учасниками з України у програмі брали участь делегації Вірменії, Румунії, Великобританії та Туреччини. Запрошення до проекту стало можливим завдяки співпраці Європейського клубу університету з Мережею центрів європейської інформації та інформаційними представниками програмиМолодь у дії” в Україні. Пропонуємо вашій увазі враження від першої особи.

Серпневого вечора ми, учасники молодіжного обміну, приземляємось на землю Великої Британії. Від величезного аеропорту до місця розташування хостелу добираємось на мінівені. Правосторонній рух ─ на початку лякаєшся зіткнення, але потім звикаєш. Усілякі автомобілі зустрічаються нам дорогою. Найчастіше це компактні авто. Краплі дощу наполегливо б’ються в шибки, ніби намагаються проникнути до нашої зручної затишної атмосфери.

Дорога в’ється і стає все вужчою. Блукаємо гущавиною лісу. Навігатор не підвів: за дощовою завісою помічаємо будинок, прикрашений зеленими насадженнями. Прямуємо до нього дерев'яними трісками. Хмари нависають над дахом, здається, от-от ухопиш хмаринку рукою.

Усередині приміщення досить людно: тут вірмени, британці, румуни та турки. Усі знайомляться за чашечкою духмяного англійського чаю. Так починаються дивовижні дні в Англії. Щодня творчі майстерні, рольові ігри, виставки, концерти, зустрічі з мерами відомих міст Англії. Інтернаціональна вечірка ─ незабутній вечір презентації культури кожної з країн: національні танці, пісні, символіка. Тепер знаю, чому так багато кафе називають “Арарат”. Виявляється, у перекладі з вірменської це означає “священна земля”.

Виставка фотографій, присвячена тематиці проекту “Бідність ─ це не історія” проходить в Істбурні ─ курортному містечку на узбережжі протоки Ла Манш, що має неперевершену архітектуру і де відсутні промислові підприємства. Воно вважається найбільш сонячним містом Великобританії. В Істбурні переважно мешкають люди похилого віку, які, напрацювавшись удосталь, оселились тут, щоб провести решту життя у спокої та злагоді, споглядаючи мінливий настрій морських хвиль.

Дощ ллє як із відра. Проте нас це не зупиняє. Розвішуємо фотографії, роздруковані на пластику, надуваємо повітряні кульки. Проходить півгодини -- і дощ нарешті вщухає. З’являється сонечко, а над головою вже літають чайки. Люди зупиняються і питають про наш захід. Завязуються дискусії на тему бідності. Виявляється, вони (англійці) не знають, що це, ніколи не бачили і не чули. Переглянувши презентацію щодо бідності у Румунії, мешканці Великобританії просто жахаються від побаченого Проте нас, українців, ці слайди зовсім не дивують.

Один із концертів, присвячений бідним дітям, проводимо на північному узбережжі Англії, у старому місті чайок Гастінґсі. Птахи селяться прямо на дахах будинків. Дивовижні краєвиди захоплюють. Пірнаємо у буденне життя англійців.

У Лондоні маємо нагоду відвідати найвидатніші місця: Вестмінстерське абатство, Букінгемський палац, Гринвіч, Тауерський міст. Із захопленням ми слухаємо бій знаменитого Біг Бену. А колесо огляду, назване Лондонським оком, ─ найбільше у світі. Його висота сягає 135 метрів, а дальність огляду ─ 25 миль у будь-який бік! Незабутній атракціон дозволяє оглянути з висоти унікальні краєвиди Лондона.

Великобританія країна контрастів, де сучасні технології та досягнення переплітаються зі столітніми традиціями, де на похмурому дощовому небі раптом з’являється сонце, де суворі та сумлінні працівники правоохоронних органів з легкістю посміхаються на камеру і можуть побесідувати з тобою. Обожнюю регіони старої Англії з їх багатою історією, величезними театрами та місцями відпочинку, які являють собою єдине ціле таку неповторну і незрівнянну країну, що не залишає нікого байдужим.

Програма “Молодь у дії”це програма Європейської Спільноти, яка надає можливості міжнародної співпраці для молоді країн Європи, у тому числі й України. За підтримки Програми молоді люди з України у співпраці з партнерами з інших країн можуть брати участь у молодіжних обмінах та міжнародній волонтерській діяльності. Дізнатися більше про програму та отримати шанс долучитися до міжнародних молодіжних проектів можна, завітавши до Європейського клубу КНУ (ауд. 15208а).