Кураторська година

Дотик до геніальності

Кураторська година для студентів ІЕЕСУ – це не просто година, це миттєвості творчого спілкування. Саме так можна охарактеризувати цікаве починання співробітників кафедри “Системи автоматизованого управління та електропривода” під керівництвом професора Д.Й. Родькіна. З власної ініціативи вони влаштовують для студентів Інституту свята високого літературного мистецтва. Поштовхом до цього стало 200-річчя нашого славетного земляка Миколи Гоголя. Ідею Дмитра Йосиповича Родькіна щодо проведення літературного вечора з цієї нагоди підтримали колеги. Наступним був вечір, присвячений творчості Антона Чехова. І ось днями в актовій залі корпусу № 5 знову аншлаг. Цього разу ентузіасти кафедри САУЕ знайомили глядачів з творчістю геніального Льва Толстого, 100-річчя з дня смерті якого минає нинішнього року.

Секретар кафедри, вона ж і професійний літературознавець, Наталя Олександрівна Гордієнко у властивій їй манері цікавого співрозмовника досить легко й проникливо достукалася до кожного серця. Адже її розповідь не обмежувалася скупими біографічними даними з життя письменника. Навпаки, була вибудувана таким чином, щоб усебічно змалювати його цілісний образ як людини і творчої особистості. Слайди, кадри з фільмів за творами Толстого та театралізовані мініатюри з його життя досить гармонійно доповнювали живе спілкування.

Після завершення літературного вечора ми поцікавилися враженнями від побаченого у директора ІЕЕСУ професора Олексія Петровича Чорного.

-- Починання кафедри САУЕ важко переоцінити. Зважаючи на те, що нинішня молодь мало обізнана й майже не читає класики, для них такий вечір є справжнім проривом. Я переконаний, що після всього побаченого й почутого декому обов’язково захочеться прочитати твори Толстого й переосмислити власне життя. А як натхненно грали свої ролі наші доценти! Олег Скрипников втілював образ юного Льва Толстого, а Денис Барановський -- уже зрілого. Його дружину чудово зіграла Оксана Хребтова. Узагалі підготовка такого заходу потребує багато часу й натхнення. У цьому процесі було задіяно багато людей, які монтували фільми, підбирали слайди, готували декорації, костюми, грали ролі. Тому хочу висловити щиру подяку всім, хто був причетний до цієї справи. Переконаний, що на цьому вони не зупиняться і ми ще побачимо багато цікавого на університетській сцені.