Веб-чат

Усе про студентські візи

18 листопада за ініціативи Посольства США в Україні, зокрема фахівця у справах вищої освіти відділу зв’язків із громадськістю Віри Терновської, та відділу міжнародних зв’язків університету ( начальник Андрій Маркевич), відбувся веб-чат на тему “Програма культурного обміну Work and Travel. Студентські візи”. Його учасниками були студенти груп МП-10-1сп, Філ-09-1, Філ-08-1, МП-07-1 нашого університету та Елісон Ханна, співробітник Консульського відділу Посольства США в Україні. Варто зазначати, що зі студентами нашого університету пані Ханна спілкувалася англійською мовою наживо, студенти з інших університетів України мали змогу надсилати їй запитання, на які вона давала розгорнуті відповіді.

Студентів зацікавили практичні питання щодо процедури отримання американської візи, вимоги, які висуває Консульський відділ Посольства США в Україні до заявників. Крім цього, обговорювали популярність роботи у літній період серед американської молоді. Виявилося, що досить рідко можна зустріти молодого американця, який би не працював улітку. Користується попитом робота у парках розваг, супермаркетах, готелях, а також на заводах з переробки риби (штат Аляска). На ці ж вакансії роботодавці із радістю приймають іноземних студентів, які приїжджають до США за програмою Work and Travel. Елісон Ханна зазначила, що такого роду програми є дуже корисним досвідом для молоді та можливістю побачити світ, познайомитися із новими друзями.

Окрім програми Work and Travel, пані Ханна зупинилася на Програмах імені Фулбрайта в Україні та Програмі стипендій ім. Едмунда С. Маскі. Із 1992 року більше 700 українських учених, студентів і молодих фахівців уже побували у США, де навчались або проводили наукові дослідження як учасники цих програм.

Подібний захід у нашому університеті відбувається уже вчетверте. Нагадаємо, у квітні минулого року відбувся веб-чат між студентами нашого університету та Анаїдою Хаас, заступником прес-аташе Посольства США в Україні, у жовтні – веб-чат із Джеймсом Тербером – відомим професором у сфері державного управління, засновником та директором Центру досліджень з питань конгресу та президента в Американському університеті; у березні цього року – із Еріком Сальзманом, співробітником економічного відділу Посольства США в Україні.

Усіх бажаючих взяти участь у таких програмах студентського обміну, як Work and Travel, Програмах імені Фулбрайта в Україні та Програмі стипендій ім. Едмунда С. Маскі запрошуємо звертатися за інформацією до відділу міжнародних зв’язків: корпус № 5 Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, аудиторія 5205.