Міжнародна співпраця

Налагодження співпраці з університетами Польщі

У період з 24 до 30 жовтня поточного року професор кафедри екології, координатор міжнародних проектів В.В. Підліснюк та декан факультету управління, доцент А.Б. Почтовюк відвідали Польщу з метою налагодження співпраці з університетами цієї країни. Задля виконання поставленої мети проведено консультації в Краківському університеті економіки (КУЕ). Також відбулася зустріч з професором Анною Карвінською, завідувачем кафедри соціології Департаменту економіки та зовнішньоекономічних відносин, яка розповіла про основні напрями педагогічної активності й наукової діяльності кафедри, поділилася досвідом співпраці у рамках Болонського процесу з університетами Німеччини. Українська сторона поінформувала про роботи з питань сталого розвитку, управління персоналом, соціології, що проводяться в університеті Кременчука.

За ініціативи професора Карвінської відбулася зустріч у відділі міжнародних відносин Краківського університету економіки з головою відділу Агнешкою Навроцькою. Українську сторону поінформували про структуру та основні напрями підготовки бакалаврів, магістрів й аспірантів в університеті. Також обговорено можливості залучення українських студентів і викладачів до участі в конференціях, що проходитимуть у КУЕ, а українська сторона запропонувала польським викладачам та студентам із КУЕ долучитися до конференцій молодих учених, міжнародних подій, що проходитимуть у нашому університеті 2011 року.

До того ж українська делегація провела серію зустрічей і переговорів на факультеті економіки Опольського університету (ОУ), у якому професор В.В.Підліснюк має спільні наукові інтереси у сфері сталого розвитку. Вона брала участь у низці міжнародних конференцій, які організовував факультет протягом 2002 - 2010 рр, та викладала курс лекцій на цьому ж факультеті. За участі В.В.Підліснюк у міжнародній конференції в Ополе у квітні 2010 року сторони домовилися про можливість укладення двостороннього договору про співпрацю між факультетом економіки Університету Ополе та факультетом управління КНУ. Проект договору було підготовлено в режимі інтернет-спілкування, тож з метою уточнення окремих моментів було проведено ряд консультацій, що відбулися в рамках жовтневого візиту. Як результат, сторони повністю погодили текст двостороннього договору і підписали його в урочистій обстановці в спеціальній залі ректора Університету Ополе.

Додатково під час візиту було обговорено можливість участі викладачів та студентів обох університетів у конференціях, що відбудуться наступного року в рамках підписаного договору, вивчено умови обмінів студентами та викладачами. Також для студентів-магістрів факультету економіки, котрі навчаються в англомовній групі було прочитано дві лекції: Підліснюк В.В. “Сталий розвиток суспільства: огляд та історія становлення”; Почтовюк А.Б., Підліснюк В.В. “Характеристика навчального процесу в Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського”.