Міжнародна співпраця

Візит до Білорусії

Наприкінці минулого року делегація нашого університету у рамках існуючої угоди про співпрацю відвідала з робочим візитом Вітебський державний університет імені П.М. Машерова (ВДУ) та взяла участь у святкуванні 100-річчя із дня його заснування. До складу делегації входили Маркевич А.Г. - начальник відділу міжнародних зв’язків та Гальченко Н.П. - доцент кафедри геодезії, землевпорядкування та кадастру.

Під час візиту члени делегації привітали ректора ВДУ Солодкова О.П. із дійсно знаменною датою, та передали привітання від ректора нашого університету Загірняка М.В. Під час зустрічі було представлено КНУ імені Михайла Остроградського та обговорено питання щодо напрямів подальшої співпраці між університетами. До того ж учасники делегації взяли участь у розширеному засіданні вченої ради ВДУ з нагоди ювілею, на якому Маркевич А.Г. виступив із привітальним словом та поздоровленнями.

Варто зазначити що освіта і, зокрема, вища у Білорусії має вагому підтримку з боку держави. Свідченням цього є увага органів державної та місцевої влади до ювілею ВДУ. Зокрема, Міністр освіти Республіки Білорусь Радьков А.М. особисто завітав до Вітебського університету із привітаннями та подарував ВДУ два повністю укомплектовані комп’ютерних класи на 15 місць кожний. Голова облвиконкому Косинець О.М. виділив 5 млрд білоруських рублів на будівництво стадіону університету та 10 млрд -- на будівництво нового гуртожитку, що у сумі складає близько 5 млн доларів США, уже відома навіть адреса, за якою буде розташований цей гуртожиток. Крім того, Косинець О.М. передав університету повністю укомплектований комп’ютерний клас на 30 місць із прямим підключенням до Національної бібліотеки Білорусії.

Окрім участі в офіційній програмі святкування 100-річчя з дня заснування ВДУ, делегація нашого університету провела низку робочих зустрічей щодо інтенсифікації та розширення співпраці між університетами.

Результатом цих зустрічей стало досягнення домовленості щодо обміну методичними напрацюваннями. Білоруські колеги запросили представників нашого університету на міжнародну наукову конференцію Екосистеми боліт і озер Білоруського Поозір’я та навколишніх територій і були запрошені до участі у міжнародній науково-практичній конференціїІдеї В.І. Вернадського і науково-практичні проблеми сталого розвитку регіонів”. Ведуться перемовини щодо обміну студентами.

Відділ міжнародних зв’язків

На знімку:Зустріч з ректором Вітебського державного університету Солодковим О.П.