Ювілеї

Пам’яті Лесі Українки

25 Лютого 2011 року виповнилося 140 років від дня народження Лесі Українки (1871-1913) – видатної української поетеси, драматурга, громадської діячки. Також поточного року виповнюється 100 років від написання нею драми-феєрії “Лісова пісня”. Згідно з постановою ВР України обидві дати урочисто відзначаються на державному рівні. Класик української, європейської та світової літератури, геніальна поетеса і драматург, талановитий прозаїк і перекладач, учений-літературознавець, фольклорист-етнограф, публіцист, видавець, журналіст, поліглот, громадський діяч, знавець народного епосу - вона в історії України залишила глибокий слід. Леся так любила Україну, що навіть себе нарекла її іменем. “Я в серці маю те, що не вмирає...” - ці слова вона сказала про саму себе.

З нагоди ювілею у нашому університеті відбувся культурно-мистецький захід, підготовлений спільними зусиллями кафедри САУЕ та відділом культурно-масової роботи. 22 лютого в актовій залі під час кураторської години зібралися студенти, викладачі, школярі щоб вшанувати пам'ять поетеси й знову доторкнутися до її творчої спадщини.

Під керівництвом секретаря кафедри САУЕ Н.О. Гордієнко було підготовлено літературно-музичну композицію, присвячену життю й творчості геніальної Лесі. Студенти нашого університету та педагогічного училища натхненно читали вірші, інсценізували уривок з “Лісової пісні”. Усе це перепліталося з цікавим відеорядом і кінокадрами з художніх фільмів. Учасники театру-студії “Лілея” та вокального колективу “Домінанта” також взяли участь у заході, підготувавши чудові концертні номери.

Завершився захід популярною піснею “Мама” у виконанні Насті Приходько, яка досить яскраво символізує долю Лесі Українкинезламного борця за долю знедоленої людини-трудівника, жінки-берегині людського роду і громадського діяча, яка болі рідного народу сприймала як свої власні.