Рейтинг визнання

Лідер паливно-енергетичного комплексу

У грудні минулого року, напередодні професійного свята енергетиків, в Україні було підбито підсумки Всеукраїнського конкурсу “Лідер паливно-енергетичного комплексу”, який проводиться з 2000 року, і став помітним явищем у суспільному житті країни. Водинадцяте у Києві відбулася святкова церемонія з оголошення і нагородження переможців та лауреатів. Як наголошують організатори, така церемонія є своєрідним підбиттям підсумків енергетичного року, що минає, в 11 номінаціях: державний діяч, учений, керівник підприємства, підприємство, науково-технічна розробка, інноваційний проект, енергозберігаючий проект, природоохоронний проект, інвестиційний проект /інвестор, громадська організація/ громадський діяч, журналіст.

Організаторами конкурсу виступають Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Міністерство палива та енергетики України, Національна академія наук України, НВК “Укренергозбереження”. Метою конкурсу є підвищення енергоефективності економіки, сприяння модернізації та розвитку паливно-енергетичного комплексу України, стимулювання процесу формування ринкових перетворень у паливно-енергетичному секторі, підтримка подальшого розвитку вітчизняної науки, інтенсифікація інноваційних та інвестиційних процесів, відродження та підтримка славних наукових і професійних традицій в Україні, сприяння впровадженню передових енергоефективних технологій і техніки. Цей своєрідний огляд стану справ у вітчизняному паливно-енергетичному комплексі та секторі енергоспоживання має важливе та благородне завдання – підтримати кращі колективи та людей, які досягли найвагоміших результатів, підкреслити суспільну значущість їхньої праці, дати новий імпульс пошуку додаткових резервів для розв’язання поточних і перспективних завдань, що постають сьогодні перед українською енергетикою.

Тож кожна відзнака конкурсу – це професійне та громадське визнання діяльності переможців. Ними нагороджують непересічних особистостей, діяльність яких пов’язана з паливно-енергетичним комплексом України.

Щороку до уваги великої ради конкурсу, яку очолює академік НАН України Борис Стогній, потрапляє широке коло проблем галузі та шляхи їх розв’язання, які потрібно якнайшвидше пропагувати та використовувати.

За увесь час проведення конкурсу Полтавщина мала декількох переможців і лауреатів. Зокрема, у номінації “Керівник підприємства” 2007 та 2008 років переможцями було названо в.о. голови правління ВАТ “Полтаваобленерго” Володимира Чернявського та директора полтавської будівельно-монтажної фірми “Укргазпромбуд” Олександра Головкіна. 2002 року у номінації “Природоохоронний проект” переміг проект “Сорбент “Жемчуг”. Техніка та технологія виробництва й застосування для очищення води від нафти” кременчуцького підприємства “Придніпровські магістральні нафтопроводи” ВАТ “Укртатнафта”. Двома роками раніше це підприємство здобуло перемогу у номінації “Підприємство”.

2010 року у номінації “Вчений” уперше лауреатом став також представник Полтавщини -- ректор Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, завідувач кафедри “Електричні машини та апарати” Михайло Васильович Загірняк. Під час урочистої церемонії йому вручили нагрудний знак “Лідер паливно-енергетичного комплексу –2010”. Це вже друге вагоме досягнення професора з початку нового навчального року. Нагадаємо, що у листопаді під час загальних зборів Національної академії педагогічних наук України відбулися вибори дійсних членів та членів-кореспондентів НАПН України. З - поміж багатьох претендентів членом-кореспондентом НАПН України відділення вищої освіти було обрано Михайла Загірняка, доктора технічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, що є свідченням його високого авторитету як ученого, педагога й організатора вищої освіти.

Обласна газета “Зоря Полтавщини”