Робота юридичної клініки – елемент навчального процесу

Соціальний проект

Проект “Юридична клініка”

Досить важливою складовою діяльності юридичної клініки університету є залучення студентів до волонтерської роботи, усвідомлення її важливості і значущості для суспільства, а також для подальшої кар’єри. Задля цього за ініціативи ГО “Молодіжний авангард Кременчука”, Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, ГО “Об’єднана асоціація студентів-юристів Закарпаття” та за підтримки відділу преси, освіти та культури посольства США в Україні розроблено та впроваджується проект щодо підтримки та розвитку діяльності юридичної клініки. Проектом передбачено проведення ряду семінарів, тренінгів із залученням практикуючих юристів, представників органів влади, зацікавлених громадських організацій. Так, восени минулого року на базі нашого університету проходив семінар “Роль юридичної клініки у становленні фахівця-юриста”, на який були запрошені партнери з юридичних клінік Ужгорода, Сум і Києва. У рамках проекту за підтримки американських колег для більш ефективної роботи клініки придбано необхідну спеціалізовану літературу та мобільний телефон з метою створення “гарячої лінії”, яка вже працює. На базі кафедри кримінального та цивільного права і процесу впроваджено інформаційно-правову систему Ліга: Закон, яка дозволить студентам і викладачам, задіяним у роботі юридичної клініки, отримувати оперативний доступ до всього спектра правової інформації (нормативні акти, судова практика, аналітика, періодичні видання, коментовані кодекси, довідники та інше). Найближчим часом заплановано створення сайта юридичної клініки, який дасть змогу більш зручно користуватись її послугами активним користувачам мережі Інтернет, зокрема студентам.

Таким чином, є сподівання, що проект “Юридична клініка” буде сприяти подальшому розвитку діяльності юридичної клініки “Правозахист” і підвищенню кваліфікації студентів-юристів.

Фото. Начальник юридичного відділу університету, голова ГО “Молодіжний авангард Кременчука” Тетяна Слободяник зі студентами, представниками юридичної клініки “Правозахист”.