Життя факультетів

Вивчаємо англійську

У наш час ніхто не буде заперечувати важливості та необхідності знання хоча б однієї іноземної мови. У нашому університеті студенти мають можливість вибору з-поміж англійської, німецької та французької. Та все ж переважна більшість зосереджуються на англійській, як мові міжнародного спілкування.

Звісно, досконало вивчити англійську мову у ВНЗ, де час, відведений на цю дисципліну, дуже лімітований, досить складно. Тож відповідно до вимог Болонської системи, викладачі кафедри іноземних мов намагаються зробити цей процес якомога кориснішим, цікавішим і різноплановим, надаючи особливої уваги позанавчальним заходам.

Зокрема, минулого року спільними зусиллями викладачів і студентів проведено цілу низку таких заходів, які не тільки сприяли кращому засвоєнню іноземних мов, а й давали можливість кожному розкрити власні організаторські здібності, поспілкуватися у колі друзів.

Досить цікавим і колоритним вдався театралізований обряд святкування Масляної. Студенти груп ЕВ-07-1, ІЖМ-09-1 під керівництвом викладачів М.О. Воєводенко і С. В. Олефіренко розповідали про історію виникнення цього свята, демонстрували обрядові та розважальні елементи: пісні, танці, ігри, веселі змагання тощо. Дівчата та хлопці напекли млинців за різними рецептами й пригощали ними всіх учасників цього дійства.

Незабутньою була й зустріч із гостями з далекої Японії Ваном Таканокою і Тасубо, які перебували у нашому місті з приватним візитом. Студенти групи ДЗ-08 підготували на їхню честь теплий і дружній прийом із концертом, під час якого студенти співали англійською, французькою, іспанською, українською, російською мовами. А студентка Карина Степанян навіть вивчила пісню японською. Гості із Країни Сонця були цим приємно вражені. Була в програмі й вікторина “Як ти знаєш Японію” із солодкими призами для переможців. А потім дівчата почастували гостей власноруч приготовленими варениками й млинцями з варенням. Гості були у захваті від такого прийому й розчулилися до сліз. Звісно, дружнє спілкування відбувалося англійською мовою.

25 грудня у багатьох країнах святкують Різдво. На кафедрі іноземних мов з’явилося бажання також долучитися до цього магічного свята. Отож, за ініціативи доцента кафедри іноземних мов М.Г. Гордієнко було проведено широкомасштабний захід, у якому залюбки взяли участь студенти п’яти груп: СІ-10-1, ЕМХ-10-1, ЕТ-10-1, ОА-10-1, РА-10-2 та викладачі: Р.М. Кантемирова, М.Г.Гордієнко, О.В. Поддубєй, О.В. Погрібна, К.В. Пашивкіна. Студенти виявили неабиякі здібності під час написання сценарію свята, яке отримало назву“Новий рік крокує планетою”. Кожна група мала розповісти про якусь одну країну. У ході вистави вони співали, танцювали, грали на музичних інструментах. І навіть демонстрували навички з володіння східними єдиноборствами. Виступ кожної групи був неповторним.

Можливо, не все так досконало було при проведенні цих та інших заходів. Звісно, були й огріхи у володінні англійською мовою, але не помиляється тільки той, хто нічого не робить. А наші студенти старалися! Хочеться подякувати всім їм за цю роботу і творчість . Особливу подяку висловити й викладачам, які заохочують студентів до участі та підтримують у намаганні краще оволодіти англійською мовою.

Розповідь про ці заходи у газеті –це ще й слушна нагода нагадати всім студентам, незалежно від року навчання, що на кафедрі іноземних мов працює “English specking club”, куди вони можуть прийти, щоб поспілкуватися англійською, поглибити свої знання, або ж освіжити їх.

А ви хотіли б вивчати англійську за допомогою пісень улюблених виконавців? Викладачі кафедри М.Г. Гордієнко та О.В. Поддубей уже випустили три посібники, які допоможуть у цьому. Приходьте, спробуйте! Welcome!

Власна інформація