Євроклуб інформує

У суперечках народжується істина

Нещодавно у нашому університеті відбулися студентські дебати серед студентів факультету права та гуманітарних наук і учасників Європейського Клубу за схемою Карла Поппера, який розглядав пошук істини як невід’ємну рису відкритого суспільства. Темою для дебатів вибрали досить непросте для будь-якого суспільства питання “Евтаназія – ліки від людських страждань”. Варто зазначити, що евтаназія -- це добровільна смерть важко хворої людини. Тож учасникам двох команд належало досить виважено та аргументовано довести свою позицію щодо цього явища. За умовами жеребкування одна команда мала позицію “За”, інша – “Проти”. Спікерами першої команди були Ангеліна Ципкова, В’ячеслав Шайдук і Валерій Гераськін. До команди-заперечення увійшли Іванова Світлана, Воробйов Антон і Пінчук Діана.

Учасники дебатів розповідали дефініції, висували свої аргументи, розбивали позицію опонентів та проводили перехресне опитування, адже тема евтаназії дуже актуальна і, водночас, досить суперечлива. З одного боку, кожна людина має право на життя, яке є найвищою цінністю в суспільстві. З іншого– якщо є можливість припинити людські страждання, чи не є евтаназія ліками”? Дебатери мали гостру та цікаву дискусію, активне опитуваня та влучну контраргументацію позицій одне одного.

Цікавим є те, що у деяких країнах світу евтаназію визнано на законодавчому рівні, але це можуть собі дозволити тільки високорозвинені країни. В Україні від такої процедури відмовилися через ризик можливих зловживань.

Тож журі було досить непросто визначати переможців. Цю місію взяли на себе декан факультету права та гуманітарних наук Плаксій Т. М., старший викладач кафедри СПН Овчаренко О.І. та доцент кафедри кримінального та цивільного права і процесу Ляпунова Н. М.

Команда факультету права і гуманітарних наук (позиція ствердження) набрала 50 балів, команда Європейського клубу ( позиція заперечення) – 52 бали. Але члени журі наголосили, що всі учасники молодці і, насправді, неможливо виявити переможця. Учасникам команд дісталися значки від Євроклубу і торт від факультету права та гуманітарних наук.

Захід відбувся на досить високому організаційному рівні, за що подяка всім учасникам, членам журі та глядачам.

Євроклуб планує й надалі проводити дебати з актуальних питань. Тож запрошує всіх бажаючих удосконалити свої ораторські здібності. Докладніше про механізм проведення, тематику та умови участі в нових дебатах звертайтеся до Європейського клубу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, аудиторія 15208а, (група "в контакте"http://vkontakte.ru/club4851181, e-mail: euroclub.kremen@gmail.com), або на кафедру кримінального та цивільного права і процесу ( аудиторія 1314).

Діана Пінчук,

МН-09-1, ФУпр