Світ захоплень

Україна, у якій я хочу жити

Напередодні Нового року завершився Всеукраїнський відеоконкурс “Ukraine I want to live in” (“Україна, у якій я хочу жити”). З цієї нагоди у Києві, а саме у Домі Кіно відбулося нагородження переможців. Як режисер я також надіслав свій фільм на цей конкурс і навіть отримав диплом. Ще перед початком церемонії було дуже цікаво, у якому форматі буде все відбуватися? Червона доріжка? Роздадуть дипломи і побажають чогось? Будуть розповідати декілька годин про неймовірні можливості для молодих і талановитих режисерів?

Ні, ні і ні. Усе відбувалося зовсім не так: після реєєстрації учасників (близько 40 осіб) президент проекту Cinemahall Ілля Свідлер узяв вступне слово, подякував усім за участь, розповів про майбутні кінофестивалі та конкурси в Україні. Потім розпочалося саме нагородження, ми подивилися фільми-переможці, вони були дійсно на дуже високому рівні. Після цього було проведено форум: режисерів, які надіслали свої роботи, запросили на сцену, де ми приблизно 20 хвилин відповідали на запитання від усіх бажаючих на тему кіно, кіномистецтва та майбутнього українського кіно.

Після закінчення форуму, офіційна частина нагородження завершилася і ми перейшли до неофіційного спілкування, а саме обмінялися контактною інформацією, обговорили свою участь у майбутніх фестивалях, переможці поділилися досвідом у режисурі та написанні сценарію. Було дуже цікаво і корисно. Я ще більше утвердився в думці, що навіть аматор без вищої кіномистецької освіти може зробити відмінний фільм. Тепер уже є чого прагнути надалі.

Антон Воробйов,

студент факультету механіки і матеріалознавства