Молоді вчені - майбутнє науки

У рамках програми "Студентська наука" 2005 року на базі Наукового товариства студентів університету створено "Товариство молодих учених" і його керівний орган - раду молодих учених. Відтоді щороку збільшується кількість студентів, які залучаються до наукової роботи кафедр. Традиційними стали численні заходи, спрямовані на розкриття потенційних ресурсів обдарованої молоді. Одним із них є щорічна Всеукраїнська науково-технічна конференція молодих учених і спеціалістів "Актуальні проблеми життєдіяльності суспільства". Поточного року вона відбулася 21-22 квітня за участі 504 учасників із 15 ВНЗ України та шкіл міста.
Учасників конференції привітав голова програмного комітету, ректор університету професор М.В. Загірняк, наголосивши, що в КНУ імені Михайла Остроградського створено всі умови для становлення молодих науковців, котрі мають прийти на зміну старшому поколінню. З доповіддю "Освіта та наука як чинники сталого розвитку сучасної економіки" виступила декан факультету економіки професор А.О. Касич.Відповідальна за наукову діяльність молодих учених І.О. Солошич під час пленарного засідання познайомила присутніх з організацією наукової роботи в університеті. Зокрема, вона зазначила, що 2010/11 н. р. до науково-дослідної роботи було залучено понад 1810 студентів та молодих учених КНУ. Серед вагомих досягнень молодих науковців поточного навчального року І.О. Солошич відзначила перемогу в обласному конкурсі "Студент року- 2010". У номінації "Кращий студент-науковець" перше місце виборола магістр кафедри екології Тетяна Нечипоренко. В обласному конкурсі наукових праць "Від студентського самоврядування - до самоврядування громад" (м. Полтава) другою премією відзначено роботу студентки ФУпр Діани Пінчук. Третю премію присуджено студентці ФПГН Марині Рахліній. Студентка кафедри "Економіка" Ганна Гедройц перемогла у номінації "Виробництво, сфера послуг і торгівля" Всеукраїнського конкурсу бізнес-планів підприємницької діяльності. Останнім часом в університеті ведеться активна робота з міжнародної наукової діяльності. Зокрема, 2010 року десять аспірантів і студентів університету взяли участь у І Словацько-українській конференції молодих учених, яку було організовано спільно з науковцями Університету Матея Бела в місті Банська Бистриця. Цього ж року група кращих студентів проходила науково-навчальну практику в Брауншвейзькому технічному університеті (Німеччина). Аспіранти університету в рамках Центральноєвропейської програми обміну для університетської освіти беруть участь у роботі Східноєвропейської школи (м. Глівіце), а також - у Міжнародному Рhd-Семінарі (м. Вісла, Польща), Молоді науковці ФЕКІ взяли участь у Міжнародному форумі-конкурсі молодих учених "Проблеми надрокористування" у Санкт-Петербуррзькому державному гірничому інституті. У квітні 2011 р. на базі ІЕЕСУ проведено Міжнародну науково-технічну конференцію молодих учених і спеціалістів "Електромеханічні системи, методи моделювання та оптимізації". З нагоди Дня енергетика спільно з представниками підприємств Кременчука ("АМПЕР", "УКРТАТНАФТА", АО "Кредмаш", "Міськводоканал"), щорічно проводиться науково-технічна студентська конференція.
Упродовж кожного року постійно проводяться наукові тематично-інформаційні семінари "Якщо ти робиш перші кроки в науці". За результатами досліджень і розробок кафедр за участі студентів 2010 -11 н. р. отримано 10 охоронних документів, створено або модернізовано понад 20 одиниць лабораторних установок дослідившого спрямування, які і/ використовуються під час навчального процесу. До виконання госпдоговірних тем було залучено дев'ять, а до виконання держбюджетних тем - 15 студентів. Студенти у співавторстві із ученими університету підготували й опублікували 662 наукові статті і тези доповідей, у тому числі 290 - самостійно.
Упродовж двох робочих днів учасники конференції плідно працювали у 16 секціях за різними напрямами науки. Для участі в конференції було заявлено 430 доповідей, у тому числі 4 доповіді з університету Матея Бела (Словаччина, м. Банська-Бистриця), 3 доповіді з Національного природного парку "Подільські Товтри" (м. Кам'янець-Подільський), 2 доповіді з Університету Каліфорнії в Девісі (США), 49 учасника з 15 вищих навчальних закладів України, 7 дійсних членів Полтавської філії МАН України м. Кременчука.

Поточного навчального року переможцями ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук стало 36 наших студентів. Захист своїх робіт вони проводили у різних ВНЗ України. Перші місця посіли чотири наукові роботи студентів нашого університету. А саме: Кущ І.А., Гарбузенко А.С., (гр.ЕМА-10-2м, науковий керівник к.т.н., доц. Прус В.В.) з напряму "Електричні машини та апарати", захист у КНУ імені Михайла Остроградського;
Олійник С.В., (ФТЗТ, науковий керівник д.т.н., проф. Маслов О.Г.) за напрямом "Транспорт (Машини для земельних, дорожніх і лісотехнічних робіт)", захист у Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті;
Домбровський С.О., (ФЕКІ, науковий керівник к.т.н., доц. Мосьпан В.О. ) за напрямом "Радіотехніка", (Харківський національний університет радіоелектроніки);
Суперека Ю.К.,Хоренко М.В.,( МЗ-07-1 , науковий керівник к.н.д.у., доц.
Почтовюк А.Б.) за напрямом "Актуальні питання співробітництва з Європейським Союзом", (Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського).
Другі місця посіли 14 робіт наших студентів, 18 - треті.
Вітаємо переможців ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт!