Ініціативи

День довкілля

Напередодні Дня довкілля студенти ФПГН університету долучилися до акції, проведеної у рамках національної кампанії “Зробимо Україну чистою”, яку було організовано волонтерським екологічним рухом “Let’ s do it Ukraine ! Зробимо Україну чистою”. Студенти ІІІ-го курсу групи ПЗ-08-3 залюбки та з ентузіазмом долучилися до прибирання території Придніпровського парку. Безумовно, прикро, що зона відпочинку, яку було вирішено звільнити від сміття, яскраво свідчила про рівень культури та вихованості тих, хто там відпочивав чи тільки епізодично навідався. На жаль, цей рівень ще дуже далекий від європейського, де кожному зрозуміло, що чисто там, де не смітять.

Усі студенти працювали в дружній атмосфері та піднесеному настрої, адже добре усвідомлювали, що роблять важливу та корисну справу. По завершенні роботи нас ще довго не залишало відчуття виконаного обовязку. Зрозуміло, що ми зробили свій доволі невеликий внесок у благоустрій міста, але виконаною справою залишилися задоволені, бо впевнені, що кожна людина повинна також зробити свій внесок, щоб місто стало затишним і чистим.

Дмитро Роздоба,

студент гр.ПЗ-08-3

“Посади ялинку”

Не менш важливою є ініціатива студентів-правників, спрямована на озеленення території. Останнім часом ми є свідками вирубки зелених насаджень на території України, хоча відомо, що рослини – легені Матінки-Землі і відіграють визначальну роль в очищенні атмосферного повітря. Тож з метою сприяння формуванню зеленої зони Кременчука та його околиць студенти ФПГН протягом трьох років поспіль беруть участь в акції “Посади ялинку”. Звернувшись 2008 року до Кременчуцького держлісгоспу з ініціативою про озеленення, студенти отримали підтримку керівництва господарства, яке надало і саджанці, й інвентар, і транспорт. У результаті такої співпраці на околицях Кременчука студентами було висаджено близько 2000 маленьких саджанців ялинок, наступного року – близько тисячі. І ось напередодні Дня довкілля 15 квітня 2011р., коли протягом дня не вщухав дощ, 23 студенти академічної групи ПЗ-08-1 разом з викладачем навчальної дисципліни “Екологічне право”, вирушили до с. Градизьк Глобинського району, де, спільно з мешканцями населеного пункту, посадили близько 300 берізок у парку на березі Дніпра біля пам’ятника Воїнам-визволителям. Додому поверталися мокрі, але щасливі. Студентська молодь мріє, щоб кожний кременчужанин раз на рік посадив біля свого будинку (під'їзду, у дворі) хоча б одне деревце, кущик, квітку! Яким би зеленим і квітучим було наше місто! А працівникам Кременчуцького лісового господарства особлива подяка від студентської молоді з надією на подальшу співпрацю!

Руденко Оксана,

голова студради ФПГН