Ми можемо порозумітися

За підтримки програмиСхід-Схід: партнерство без кордонів” Міжнародного фонду “Відродження” в Україні здійснюється реалізація проекту Поширення досвіду впровадження відновних практик у навчальних закладах України”. Участь у цьому проекті на конкурсних засадах здобули доцент кафедри СПН Р.М. Білоус, студенти групи Пс-08-1 Лисенко Юлія та Пс-10-1 Лялюк Віта.

Тож 20-22 квітня в м. Пирятин Полтавської області за підтримки міської районної ГО “Жіночі ініціативи” та благодійної організації “Український Центр Порозуміння” (м. Київ) відбувся тренінг “Програма розв’язання конфліктів у навчальних закладах”. Розвиток посередництва (медіації) у конфліктних ситуаціях є досить доцільним і для сфери освіти. Запропонована програма тренінгу сприяла формуванню розуміння цінностей та принципів відновного підходу до розв’язання конфліктів, відпрацюванню практичних навичок застосування процедур відновного підходу, розгляду питань щодо створення шкільних (студентських) служб порозуміння.

Грунтовність пояснень тренерів підсилила бажання створити у нашому ВНЗ студентську службу порозуміння. Справа у такий нестабільно-кризовий час необхідна та актуальна, адже завжди є певні особистісні проблемні моменти, що потребують професійного вирішення. Зацікавила нас і спільна тренінгова діяльність студентів і викладачів, що не лише допоможе розв’язувати виникаючі конфліктні ситуації, а й сприятиме створенню гнучкого освітнього середовища у ВНЗ.

За результатами навчального тренінгу наші учасники отримали сертифікати першого рівня, що надають можливість застосування медіативних технік у практичній роботі та проведення презентацій серед студентської молоді та викладачів ВНЗ.

Лялюк Віта,

ПС-10-1