Міжнародна співпраця

Міжнародна співпраця

“Concord XXI” цінує наших фахівців

На запрошення канадсько-американської компанії “Concord XXI” викладач кафедри комп’ютерних і інформаційних систем професор М..І. Гученко відвідав навчально-тренувальний центр вищезгаданої компанії з підготовки пілотів вертольотів у м. Дейлвілл, штат Алабама, США. Ця компанія спеціалізується на підготовці пілотів дуже успішних та поширених у світі вертольотів російського виробництва МИ-171, оснащених українськими двигунами. Година льотної підготовки на такому вертольоті коштує не менше трьох тисяч доларів. Тож у цьому процесі задіяні найсучасніші інформаційні та навчальні системи та технології, у створенні яких Україна знаходиться на передових позиціях у світі. Зокрема, відоме у Кременчуці НВО “Авіа”, з яким плідно співпрацює Кременчуцький регіональний центр Української асоціації з автоматичного керування при КНУ імені Михайла Остроградського, очолюваний М. І. Гученком, розробляє та виготовляє широкий спектр навчально-тренувального обладнання та програмного забезпечення з теоретичної та льотної підготовки пілотів вертольотів. У їх числі комплексні льотні тренажери, оснащені сучасними системами візуалізації позакабінної обстановки та системами рухомості кабіни, які використовують дуже складні нелінійні математичні моделі динаміки польоту та автоматизовані навчальні системи теоретичної підготовки. Презентувати можливості цих систем зацікавленим колам американських бізнесменів і авіаційних спеціалістів і запросили Миколу Івановича як одного з провідних фахівців, котрі брали безпосередню участь у їх створенні.

--Подорож до США виявилася надзвичайно цікавою і в пізнавальному плані, - розповів нам Микола Іванович. - Дорогою вдалося відвідати Париж. Переліт через океан був не таким втомливим, як я очікував. Сполучені Штати є дуже могутньою, багатою та всебічно розвинутою країною, де все: поля, будівлі, дороги, машини вражає своїми масштабами. У великій пошані знаходяться збройні сили. На кожному кроці, навіть у найменшому населеному пункті, на почесному місці - американський прапор. На телеекранах відсутні сцени насилля та еротика. Вразили люди: прості, привітні, скромно вдягнені й зовсім не бундючні. Вдалося побувати у трьох штатах – Алабамі, Флориді та Джорджії й умитися водою з Атлантичного океану. Незабутні враження залишило відвідання велетенського океанаріуму у м. Атланта, штат Джорджія.

Звичайно, усе побачене викликає бажання повторити подорож, а також втілювати набутий амерканський досвід у життя в умовах нашої країни.