Життя факультетів

Життя факультетів

Вірність традиціям

День факультету - одна з найвизначніших подій у житті студентів і викладачів, адже це своєрідний підсумок діяльності за рік, як наукової, так і спортивної та розважальної. І вже дев’ятнадцятий рік поспіль, факультет механіки та матеріалознавства відзначає цей день.

Це справді свято, адже не так часто можна побачити стільки студентів і викладачів разом у одному залі, об’єднаних спільною метою. І вже традиційно День ФММ проходить у два етапи – урочистий концерт в актовій залі корпусу № 5 та спортивні змагання між студентами та викладачами факультету на манежі СК “Політехнік”.

І вже вкотре студактив довів, що факультет механіки та матеріалознавства – один із найпотужніших у нашому університеті. Це стосується і науки, і дозвілля. Причому, відбувається постійне поповнення талановитими студентами. Тому День факультету – це ще одна можливість проявити себе, що досить вдало зробили першокурсники.

Зважаючи на те, що напередодні в університеті відбувся фестиваль “Студентська весна”, де факультет продемонстрував велике розмаїття талантів, першокурсники з числа активістів-організаторів вирішили їх не дублювати і зайнялися пошуком нових цікавих номерів. Тож на сцені корпусу № 5 засяли нові зірки факультету. Виявляється, що, окрім точних наук, їм до снаги і танці, і вокал. Присутні на урочистостях гідно оцінили виступи бурхливими аплодисментами. Відкриття ж концерту було доручено декану факультету Воробйову Віктору Васильовичу, котрий виголосив урочисту промову, а також нагородив почесними грамотами активістів, які роблять вагомий внесок у розвиток факультету.

Стосовно спортивних змагань, то це – родзинка святкувань. Вони відбулися 8 квітня в СК “Політехнік”. Цього дня у матчі з міні-футболу зійшлися студенти ФММ та педагогічного училища ім. А.С.Макаренка. Перемогу отримали футболісти ФММ – з чим їх і вітаємо. Після міні-футболу відбулося дружнє протистояння між студентами різних курсів, а також змагання з волейболу між студентами та викладачами. Охочих випробувати свої сили було достатньо, а підтримували кожну команду свого курсу повна трибуна галасливих уболівальників. Змагання пройшли досить захоплююче і, звичайно, перемогла – дружба! Усі учасники отримали заохочувальні призи.

Вікторія Леміжанська, аспірант ФММ

День народження ФПГН

Нинішній рік факультету права та гуманітарних наук - це рік святкування 11- річниці з дня заснування. Тож було проведено чимало заходів.

Усе розпочиналося зі змагань із настільного тенісу серед студентів. Бажаючих стати чемпіоном факультету було чимало, але омріяне перше місце отримали представники групи ПЗ-08-3: Дутов Сергій і Нагорна Альона. Наступним кроком були “Веселі старти” між курсами. І тут перше місце з великим відривом вибороли студенти ІІІ курсу, друге – І курсу, третє – ІV. Спортивний комплекс “Політехнік” був переповнений сміхом, адже такого роду змагання на факультеті проводилися вперше.

“ФПГН шукає таланти” - феєричне шоу, організоване студентською радою за підтримки декана Т.М. Плаксій та зам.декана Л.Є. Даценко, керівника культурно-масового відділу Дольнікової Н.Г і режисера Тимофєєвої О.Б. дозволило всім учасникам хоч на мить перетворитися на зірок. Із 18 учасників найкращими стали: Столярець В., Степанян К., Голобородько М., Растовецький А., Скриль Т., Левченко Д., і чарівний дует Нездойминога Д. та Матюшенко Я.

Уже не вперше студенти факультету позиціонують себе як талановиті оратори. І цього року святкування дня народження факультету не обійшлося без традиційного конкурсу ораторського мистецтва. Завершальним етапом святкування стала вечірка у клубі “Ваніль”. Окрасою заходу були викладачі, які прийшли, аби в тісному колі зі студентами провести незабутній вечір. І саме для них активісти факультету підготували розважальну програму: цікаві конкурси, розважальні номери, а найголовніше - “дискотеку 80-90-х”. Вечірка довела усім, наскільки дружний і згрупований увесь факультет права і гуманітарних наук.

Навчатися на психолога – цікаво!

24 квітня – професійне свято у психологів, тож у нашому університеті було започатковано “Тиждень психології”. Ініціатива проведення належала кафедрі СПН, яка вже третій рік готує фахівців найцікавішої, найгуманнішої та найвідповідальнішої професії – професії психолога. Творчий колектив кафедри на чолі з доктором педагогічних наук, професором Поясок Т.Б. докладають максимум зусиль, щоб змінити стереотип щодо навчання як нудного зубріння. Тому, поринувши у навчання, ми з цікавістю включаємося у процес взаємодії з викладачами, які передають нам свій досвід, радять, використовують найсучасніші форми тренінгу, проектної діяльності, дискусій, відеопереглядів – прагнуть сформувати професійні вміння.

У рамках “Тижня психології” було проведено ряд заходів для популяризації професії психолога. Цікавою виявилася олімпіада з профілюючого предмета “Загальна психологія”, у якій першокурсники достойно конкурували із старшими студентами і посіли призові місця. Корисною була і зустріч з випускниками педучилища, на якій викладачі кафедри та психологи-третьокурсники обмінялися думками стосовно майбутнього сучасної освіти, домовилися про співпрацю та проведення спільних науково-просвітницьких заходів.

Своє розуміння сутності психологічної науки та ролі психолога у суспільстві студенти другого курсу відобразили у змістовних, креативних стіннівках, які розмістили у школах міста.

Вечір відпочинку “Psycho party” у розважальному центрі “Європа” переконав, що наші студенти не лише інтелектуальні, а й надзвичайно талановиті. Програма була прикрашена східним танцем у виконанні Скриль Тетяни та Руіс Лаури, танцем у стилі хіп-хоп, виконаним колективом “Айстра”, учасниками якого є наші студенти, дуетом у складі першокурсниці Чуть Олени та доцента Герасименко Л.В. А гумор, інтелігентна розкутість ведучих Симонової Яни, викладача кафедри СПН Бута В.В. та Мельник Інни зробили вечір невимушено теплим та цікавим.

Навчатися на психолога справді цікаво, тому що відчуваєш свою потрібність, свою значущість, можливість реалізувати себе і досягти успіхів у майбутньому.

Вікторія Охріменко,

студентка групи ПС-10-1