Дні освіти і науки України в Росії

16 вересня 2011 року українська делегація із понад 400 учасників, на чолі з Міністром освіти і науки, молоді та спорту Дмитром Табачником перебувала у столиці Російської Федерації – Москві, у рамках проведення Днів освіти і науки України в РФ. До складу української делегації увійшли: перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма, заступник Міністра Борис Жебровський, керівники профільних департаментів МОНмолодьспорту, регіональних органів управлінь освіти і науки України, представники дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти, університетської науки, Національної академії педагогічних наук України, Інституту інноваційних технологій та змісту освіти, всеукраїнських студентських організацій та понад 40 представників українських ЗМІ. З-поміж 30 ректорів провідних українських ВНЗ був і ректор нашого університету професор Михайло Загірняк.

Задля поїздки було сформовано літерний потяг із декількох вагонів для розміщення учасників поїздки. Упродовж одного дня, залежно від тематичного спрямування, групи перебували разом зі своїми російськими колегами у різних навчальних, наукових закладах Москви.

Як розповів Михайло Загірняк, під час роботи секції “вища освіта” було підписано більше 20 угод, створено Асоціацію вищих навчальних закладів-партнерів України та Росії, яку представляли ректори 106 ВНЗ. Основною метою діяльності Асоціації має стати сприяння багатоформатному співробітництву між ВНЗ, включаючи розробку та реалізацію спільних міжнародних дослідницьких проектів, а також освітніх програм, у тому числі навчання студентів. Окрім того, під час дискусії виникла пропозиція щодо створення Асоціації аспірантів та молодих дослідників ВНЗ України та Росії, а університетська молодь виступила за створення Ради керівників студентського самоврядування України та РФ. Також йшлося про необхідність взаємного визнання дипломів про захист докторських і кандидатських робіт.

Як повідомив Міністр освіти РФ Андрій Фурсенко зараз у російських ВНЗ здобувають освіту 7100 українських студентів, а Дмитро Табачник зазначив, що в українських навчаються більше ніж 6 тис. громадян з Російської Федерації. Тож на думку М.В. Загірняка таке зближення систем вищої освіти може бути цілком виправдане. Ректором нашого університету були досягнуті домовленості щодо співпраці та підписання договорів про співробітництво із Російським державним гуманітарним університетом, Санкт-Петербурзьким державним електротехнічним університетом та Російським університетом дружби народів. Зокрема, Російський університет дружби народів готовий прийняти наших студентів інженерних спеціальностей на навчання у магістратурі за рахунок російської сторони. Натомість він висловив переконання, що не так важливо де молода людина здобуде освіту, головне, щоб вона мала змогу самореалізуватися.

Відділ міжнародних зв’язків