Міжнародна співпраця

Конференція в Санкт-Петербурзі

Улітку в Санкт-Петербурзі відбулася міжнародна конференція “Російська культура в роки світової війни і революції (1914 – 1922)”, присвячена вивченню культур народів Російській імперії в переломний період історії, а також культурної пам’яті про Першу світову війну, революцію та громадянську війну. Організаторами конференції виступили Європейський університет (м. Санкт-Петербург), Санкт-Петербузький інститут історії Російської Академії наук, міжнародний проект “Росія в роки світової війни”.

На цей представницький форум зібралися фахівці з історії Першої світової війни з Росії, США, Німеччини, Фінляндії, Вірменії та України. Представником України був аспірант кафедри українознавства нашого університету В.І.Саранча, якого було запрошено для виступу з доповіддю на засіданні секції “Пам’ять про Першу світову війну”.

У своїй доповіді “Генеалогія культурної пам’яті про Першу світову війну: регіональний вимір глобального” В.І. Саранча окреслив основні етапи формування культурної пам’яті про Першу світову війну в Україні та звернув увагу на регіональні аспекти цього процесу. Доповідь була позитивно сприйнята учасниками конференції та викликала жваву дискусію. Не менш цікавими були наукові бесіди, проведені нашим колегою з іноземними ученими: Б. Хелманом (Гельсінський інститут), С. Марксом (Університет Клемсон, Південна Кароліна, США), Д. Мак-Дональдом (Університет Вісконсін - Медісон, США), Д. Рейнбоу (Університет Нью-Йорка, США), К. Бруїш (Німецький історичний Інститут, Москва) та інш.

Слід сподіватися, що участь представників нашого університету в подібних заходах буде сприяти розширенню його міжнародних зв’язків та репрезентації у світовому науковому просторі.