Стипендія Леонарда Ейлера

Десять років тому Німецька служба академічних обмінів (ДААД) відкрила стипендіальну програму імені Леонарда Ейлера, створену для інженерів та осіб, які вивчають природничі науки, пишуть кандидатську дисертацію, дипломну або магістерську роботу. Учасники проводять дев’ять місяців у власній країні, отримуючи при цьому на власне дослідження німецьку стипендію. Програма є досить престижною в Європі та у країнах СНД, тому присудження стипендій відбувається на конкурсній основі. Право на її отримання мають студенти й аспіранти, котрі навчаються на останніх курсах і досягли значних успіхів у навчанні та науковій діяльності. На завершальному етапі програми учасники мають можливість пройти місячне стажування у німецькому університеті.

Утім, стати учасником програми не так просто. Заявку повинен подати професор з будь-якого німецького ВНЗ. Зазвичай кількість претендентів з усіх країн СНД у декілька разів перевищує число стипендій. Тож успіх участі в такому конкурсі залежить від рівня розвитку академічних зв`язків між університетами-партнерами.

Саме така співпраця з Технічним університетом Брауншвейга (Німеччина), зокрема з Інститутом динаміки і коливань, який очолює професор Георг-Петер Остермаєр упродовж чотирьох років, і стала в нагоді для нашого університету. Саме професор Остермаєр разом зі співробітником інституту Олександром Голобородьком два роки поспіль подавали заявку на стипендію імені Леонарда Ейлера для студентів нашого навчального закладу. Друга спроба виявилася вдалою, тож четверо аспірантів з вересня до травня поточного навчального року отримуватимуть стипендію “Leonhard-Euler Program 2011/2012”.

Стипендіатами стали: аспірант Бублик Роман (керівник проф. Кір’янов. О.Ф., кафедра транспортних технологій); аспірант Мельников В`ячеслав (керівник доц. Калінов А.П., кафедра систем автоматичного управління і електропривода); аспірант Прітченко Олександр (керівник доц. Калінов А.П., кафедра систем автоматичного управління і електроприводу); аспірант Кущ Ігор (керівник доц. Прус В.В., кафедра електричних машин та апаратів).

Вітаємо стипендіатів та бажаємо успіхів у подальшій науковій діяльності!

Відділ міжнародних зв’язків