Навчаються аспіранти

У серпні поточного року в м. Кассель (Німеччина) відбувся семінар “Енергоефективність виробничих процесів”, організований науковим центром Схід-Захід під керівництвом доктора Габріель Горцка. У програмі підвищення кваліфікації взяли участь аспіранти нашого університету Катерина Лосіна, Дар`я Щербань (ІЕЕСУ) та Юрій Лосін (ФЕКІ). Тематика семінару була різноманітною. Розглядалися основні питання енергоефіціентності, питання отримання тепло- та електроенергії, виробництво та застосування холоду.

Університет Касселя є універсальним, у ньому сконцентровані абсолютно різні інститути: архітектурний і фізико-технічний, математичний і музичний, економічний і хімічний, електротехнічний та інститут агрономії. Кожний із них займається розвитком Університету в цілому. На базі ВНЗ за весь час його існування було створено більше 100 різних фірм, які займаються впровадженням у виробництво створених в Університеті проектів. У даному семінарі брали участь представники дочірньої фірми Університету "Limon", які розповідали про свої інноваційні розробки в галузі енергозбереження та енергоефіціентності виробничих процесів. Здивувало те, що великі підприємства впроваджують проекти із високими капіталовитратами та великим терміном окупності.

Окрім теоретичних курсів, до уваги учасників було представлено обладнання лабораторій Університету. Усі установки, стенди та пристрої – сучасні, автоматизовані, програмовані; лабораторії – комп`ютеризовані.

Учасники семінару відвідали велику лабораторію Інституту електротехніки, очолювану професором Петером Захаріасом. Співробітники Інституту займаються питаннями відновлюваних джерел енергії, установлення сонячних колекторів, вітряних млинів, проблемами накопичення електричної енергії, а також силовою електронікою.

На дахах будівель Університету розташовані сонячні батареї, які виробляють електричну енергію для власних потреб, а також міста. Загалом у Німеччині серйозно займаються питаннями розвитку відновлюваних джерел енергії. На її території розташовано велику кількість вітряних установок і сонячних колекторів.

Звісно, Кассель як географічний центр Німеччини має не тільки потужну наукову базу, але і безліч культурних та історичних пам`яток.

Нашим аспірантам вдалося побачити найбільший гірський каскадний парк Європи Вільгельмсхьое, на території якого розташований палац із картинною галереєю (роботи Рембрандта, Рубенса, Франса Халса). А також відвідати штучно створені руїни лицарської фортеці Льовенбург. Однією із відомих пам`яток є статуя Геркулеса, що височіє над Касселем як символ міста. Кожні п’ять років тут проходить міжнародна виставка сучасного мистецтва "Документа".

Під час візиту до Німеччини аспіранти отримали безцінний досвід спілкування із закордонними колегами, ознайомилися із науковими досягненнями німецьких учених у галузі енергозбереження, набули знань, які зможуть використовувати у своїй науковій діяльності, а також отримали масу позитивних вражень. Хотілося б закликати студентів, аспірантів, молодих учених університету активніше брати участь у різноманітних міжнародних програмах, подавати заявки на закордонні стипендії та ґранти.

Відділ міжнародних зв’язків