Михайло Загірняк - перший заслужений тренер з альпінізму на Полтавщині

Тривалий час Полтавщина не мала власних альпіністів-спортсменів, які б могли претендувати на участь у чемпіонатах України з цього вкрай відважного виду спорту. Після того як вісім років тому Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського очолив ректор Михайло Загірняк така можливість з’явилася, адже маючи звання майстра спорту, він одночасно очолив і обласну федерацію з альпінізму та скелелазіння. Наш земляк є відомим у світі альпіністом, котрий здійснив майже 200 сходжень на майже всіх гірських системах світу, у тому числі 60 сходжень вищої категорії складності. Він є багаторазовим чемпіоном і призером чемпіонатів України і СНД, суддею національної категорії, інструктором-методистом І категорії з альпінізму. Як керівник і учасник брав участь у висотних експедиціях на такі вершини світу: Нанга Парбат, Хідден Пік, Броуд Пік, Манаслу, Гімалчулі та Макалу. Тож із його приходом щороку обласна команда альпіністів за підтримки обласного управління фізкультури та спорту вирушає долати нові вершини у рамках чемпіонату, здобуваючи призові місця.

Ось і нещодавно команда, у складі Сергія Пугачова, Михайла Загірняка (тренер) та Сергія Шелкунова повернулася із Західного Кавказу, де успішно здійснила першосходження на пік Шоколадний. Відмовившись від вже пройдених маршрутів, наші спортсмени вибрали новий більш складний, що має дзеркальну поверхню. Зважаючи на несприятливу погоду, для того щоб підкорити вершину заввишки 3650 м, їм знадобилося сім днів і ночей. Короткий нічний перепочинок у гамаках, прикріплених до шлямбурів, власноруч забитих у кам’яне тіло скелі, навряд чи можна назвати сном. Але саме такими неромантичними є реалії спортивного альпінізму. Це важка праця, яка потребує не тільки мужності й витривалості, а й глибоких знань, виваженості й мудрості, бо кожний крок підйому чи спуску – то величезний ризик. Головна його ставка – життя власне і тих, хто з тобою в одній зв’язці.

По завершенні сходження на М.В.Загірняка чекала радісна звістка від Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України щодо присвоєння звання заслуженого тренера України з альпінізму. Він став першим представником Полтавщини, хто має таке звання. 29 серпня під час загальних зборів колективу університету значок і посвідчення про присвоєння почесного звання за дорученням обласного управління фізкультури та спорту йому вручив голова міського відділу з фізичної культури та спорту Олександр Мазур.