Міжнародний семінар

Біопаливо: погляд науковців

За сприяння Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського та Університету Матея Бела (м. Банська Бистриця, Словаччина) у Київському ресурсному центрі для випускників відбувся Міжнародний семінар Переваги та недоліки використання зернових культур другої генерації для виробництва біопалива. Його організаторами виступили Університет Каліфорнії в Девісі (США) та Київський національний університет біоресурсів та природокористування України за фінансової підтримки Фонду громадянських досліджень та розвитку (США).

Також учасниками семінару були делегації Університету Каліфорнії в Девісі; Університету Іллінойсу (м. Чикаго, США); Інституту зернового господарства Аграрної академії наук України; Чернівецького національного університету; Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Луганськ).

Делегацію нашого університету очолив ректор професор М.В. Загірняк. До складу делегації увійшли: А.Г. Маркевич, начальник відділу міжнародних зв’язків; професор А.О. Касич, декан факультету економіки; професор кафедри екології В.В. Підліснюк; доцент кафедри екології І.О. Солошич; аспірант О. Солошич; Скрипко Ірина, фахівець відділу міжнародних зв’язків; студентки кафедри екології – О. Горкун, Т. Кулуєва, А. Ленюк.

Під час пленарного засідання було представлено презентацію професора Еда Льюїса (Університет Каліфорнії в Девісі) “Біопалива другої генерації: теоретичні підходи до сталого розвитку, у якій він детально розповів про зернові культури другої генерації, що використовуються для виробництва біопалива, а також про переваги та недоліки вирощування цих культур. Другим доповідачем була професор Тетяна Стефановська (Київський національний університет біоресурсів та природокористування України ). Вона представила результати власних досліджень зернових культур другої генерації, які вирощують в Україні.

Друга частина семінару проходила у форматі круглого столу, активну участь у якому брали не лише викладачі, а й студенти. Під час круглого столу обговорювали і питання щодо співпраці університетів (представники яких були присутні на семінарі) у галузі зміни клімату та захистудовкілля. Також торкнулися теми ролі молодих науковців у вивченні, дослідженні та передачі знань, пов’язаних з екологічними змінами навколишнього середовища.

Відділ міжнародних зв’язків