Молоді науковці в Польщі

Учетверте на запрошення проректора з міжнародних зв`язків Сілезького технологічного університету, проф. Єжи Рутковськи делегація нашого університету упродовж 16 -27 жовтня брала участь у східноєвропейській літній школі та міжнародній конференції молодих науковців OWD’2011. До складу делегації увійшли: асистент каф. САУЕ Мамчур Д.Г., старший викладач каф. САУЕ Зачепа Ю.В., аспіранти каф. КІС Костенко П.П., каф. САУЕ Свистун А.В., та каф. ЕА Домбровський С.О.

Відкриття літньої школи відбулося у конференц-залі факультету Електричної інженерії. Після пленарного засідання відбулися екскурсії лабораторіями факультету автоматичного управління, електроніки та комп’ютерних наук . Лекція проф. Барбари Сколуд на тему "3D технології у навчанні інженерів" викликала неабиякий інтерес, адже відбулася у новій 3D-лабораторії університету, у створені якої брали участь 150 науковців факультету Механічної інженерії. Проект тривав 30 місяців, на його виконання було затрачено 160 000 годин та витрачено 3 000 000 євро. В рамках лекції було проведено демонстрацію розроблених додатків, після чого відбулася дискусія за тематикою доповіді.

У рамках зустрічі з Віце-Ректором з міжнародних зв’язків проф.. Єжи Рутковськи та завідувачем кафедри мехатроніки проф. Кшиштофом Ключинськи у конференц-залі факультету гірничої справи та геології відбулася презентація Сілезького технологічного університету та делегацій учасників літньої школи.

Досить цікавою була культурна програма школи. Учасники OWD’2011 відвідали замок польських королів у Кракові та пройшлися Старим Містом; побували у місті Катовіце, де відвідали органний концерт професора Юліана Гембальські "Музика Франца Ліста"; здійснили екскурсію до м. Бєльсько-Бяла, де познайомилися з історичними місцями.

Після закриття літньої школи розпочалася міжнародна конференція молодих науковців OWD’2011. В її рамках функціонувало п’ять секції за різними тематичними напрямами. Учасники делегації нашого університету брали участь у роботі трьох секцій і головували на чотирьох засіданнях, активно обговорювали доповіді інших учасників конференції. Із 110 доповідей наші науковці представили на конференції п’ять.

Після закінчення конференції та концерту було проведено нараду експертів з приводу присудження нагород учасникам конференції. Усього організаторами конференції було передбачено чотири нагороди від міжнародних наукових організацій, шість нагород від деканів провідних університетів Польщі, дві нагороди від польських наукових товариств та одна нагорода від польського наукового видання. Також уперше в рамках даної конференції окремо було засновано вісім нагород від молодих експертів.

Одного з учасників делегації КрНУ, Дмитра Мамчура, було відзначео нагородою Декана факультету електротехніки, електроніки, інформатики і автоматики Лодзької Політехніки. За результатами участі делегації КрНУ у роботі конференції OWD` 2011 було опубліковано шість наукових статей, п`ять з яких – за матеріалами доповідей.

Щиро вітаємо наших колег із вдалим виступом на конференції.

Відділ міжнародних зв`язків