З перших вуст

Молодь, Грузія та зміна клімату

Одного дня на сайті нашого Євроклубу я побачила повідомлення про набір учасників на міжнародний молодіжний обмін у Грузії, який організовує Research-Intellectual Club “Dialogue of Generations” (Грузія), Jugendhilfe und Sozialarbeit e.V. (Німеччина). у рамках програми “Молодь у дїї” за фінансування Європейської комісії.

Партнером з України виступав “Центр європейських ініціатив” із Сум. Головною метою проекту був обмін знаннями та досвідом про зміну клімату і поширення цих знань серед молоді з різних країн. Учасниками проекту мали стати 36 молодих людей віком 18-25 років з Польщі, Німеччини, України і Грузії, по 9 з кожної країни.

Щоб заповнити відбіркову анкету англійською мовою, треба було розповісти про себе, описати досвід участі в подібних проектах, мотивацію і очікування. Мені вдалося бути переконливою. Отримавши позитивну відповідь від організаторів, я разом із іншими учасниками з України (Кременчук, Суми і Київ) почала підготовку до проекту. Ми зустрілися в аеропорту Бориспіль, щоб відлетіти до міста Батумі. Разом із німецькою командою з аеропорту поїхали до Кобулеті, де на нас вже чекали польські та грузинські учасники.

Упродовж наступних семи днів нас очікував тренінг. Ми намагалися з’ясувати причини зміни клімату і знайти розв’язання цієї проблеми. Обмірковували не лише заходи національного масштабу, а й прості дії, доступні кожному з нас. Хотілося привернути увагу мешканців міста до проблеми зміни клімату, тому вирішили намалювати свої ідеї щодо збереження клімату, а також негативну альтернативу, якщо всі залишатимуться байдужими. За пропозицією організаторів проекту своє графічне повідомлення нанесли на автобус, який курсує містом Кутаїсі, нагадуючи місцевим жителям про важливість проблеми.

Ще однією метою проекту була інтеграція. Цьому сприяла дружня атмосфера й умови: спілкування англійською мовою, проживання в кімнатах разом з іноземними сусідами, екскурсії до Батумі і визначних місць Кутаїсі. Вечорами відбувалися презентації країн учасників. Представляючи Україну, ми показали свої традиції, танці, пригощали друзів улюбленими українськими стравами, усі разом співали пісень.

За десять днів проекту ми дуже здружилися і звикли одне до одного. Неочікувано для мене прощання виявилось доволі важким. Я дуже вдячна організаторам, завдяки проекту я познайомилася з чудовими людьми. Я побачила таку цікаву країну Грузія, і зробила хоч невеличкий внесок у збереження клімату на нашій планеті.

Анастасія Чорнокондратенко,

студентка факультету управління,