Золота медаль

18 -20 жовтня 2011 року в Києві відбулася ІІІ Національна виставка-презентація “Інноватика в сучасній освіті”, на якій були представлені 549 навчальних закладів України різних рівнів і форм власності, наукові установи, методичні центри, регіональні та муніципальні органи управління освітою, видавництва, міжнародні установи і представництва, підприємства і бізнес-структури, що забезпечують засобами навчання галузь освіти. Організаторами виставки є Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Національна академія педагогічних наук України та компанія “Виставковий Світ”. За своїм науковим і фаховим рівнем, поставленими на розгляд проблемами пріоритетного розвитку галузі освіти, вона уже отримала суспільне визнання і є найбільш рейтинговою та широкомасштабною освітянською виставкою.

Під час роботи виставки-презентації проведено ряд заходів. На 103 семінарах, конференціях та “круглих” столах відбулися обговорення нагальних питань, пов’язаних з актуальними проблемами сучасного розвитку освіти, представлені інноваційні ідеї та проекти, педагогічні технології, навчальні методики, інформаційні матеріали, обладнання і устаткування для навчального процесу.

Зокрема, Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського брав участь у роботі виставки-презентації. Підготовлений нашим університетом пакет матеріалів здобув найвищу нагороду - золоту медаль у номінації “Інновації у використанні інформаційно- комунікаційних технологій в освітньому процесі”.

Це вже не перша подібна нагорода, здобута університетом на міжнародних і національних виставках освітянської галузі. Варто зазначити, що традиційно захищати честь університету надають право Інституту енергозбереження, електромеханіки та систем управління, директор професор О. П. Чорний. Ректор університету професор
М. В. Загірняк особисто бере активну участь у підготовці подібних матеріалів. Основу робочої групи з підготовки матеріалів склали викладачі кафедри систем автоматичного управління та електропривода під керівництвом професора Д. Й. Родькіна.

Підготовлений ними пакет документів на 150 сторінках уважно розглянула спеціально створена комісія, яка й визначала переможців у семи номінаціях. Золоті нагороди в інших номінаціях здобули провідні університети України.

Матеріали університету Кременчука були представлені у трьох розділах:

1. Сучасні засоби навчання на основі інформаційних та телекомунікаційних технологій.

2. Використання у навчальному процесі мультимедійних, телекомунікаційних та інтерактивних засобів навчання.

3. Розробка сучасних програмно-апаратних комплексів для навчального процесу технічних спеціальностей.