Конференції

Ідеї Вернадського – крок до об’єднання

Упродовж тривалого часу наш університет є просвітницьким центром щодо вивчення й популяризації наукових ідей геніального вченого Володимира Вернадського. Свідченням цьому стала цьогорічна ХІІІ Міжнародна науково-практична конференція “Ідеї академіка Вернадського та науково-практичні проблеми сталого розвитку регіонів, яка проходила за сприяння Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України, обласної ради, облдержадміністрації, Кременчуцької районної ради, університету Матея Бела (Словаччина), Кременчуцького краєзнавчого музею та регіонального ландшафтного парку “Кременчуцькі плавні”. Її особливість у тому, що на відміну від попередніх зібрань, змінено цільове спрямування конференції. Якщо раніше воно було історично-філософським, то нині перед науковцями поставлено завдання перетворити конференцію на майданчик для розв’язання нагальних практичних завдань полтавського регіону. Такі акценти пов’язані ще й з тим, що ідеї В. І. Вернадського, дочекавшись свого часу, досить тісно переплітаються з ідеями сталого розвитку, які є вкрай актуальними нині.

-Учення Вернадського дає можливість усвідомити всі ті виклики, які ставить перед нами життя, - наголосив у вітальному слові голова програмного комітету, професор, ректор М.В. Загірняк. - Водночас ми розуміємо, що розв’язати їх можна тільки у тісній співпраці з однодумцями, владою та бізнесом. Та якщо з владою є і співпраця, і порозуміння, то з бізнесом значно складніше.

З цією тезою цілком погодився і перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко: “Розрив бізнесу та науки - це досить негативна тенденція. Якщо наука більш тісно працюватиме з владою - це прискорить залучення бізнесу до реалізації наукових ідей. Ця конференція є прикладом саме такої співпраці”.

З пленарною доповіддю “Інноваційно- інвестиційна модель як механізм сталого економічного розвитку Полтавської області виступила заступник голови облдержадміністрації Олена Адамович. Вона проаналізувала виконання обласної програми “Успішна Полтавщина”, яку минулого року презентувала в стінах університету.

У конференції, яка тривала два дні, узяли участь провідні науковці з України, США, Німеччини, Чехії, Словаччини, Росії, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Проблеми екологічної безпеки

Міжнародна науково-технічна конференція “Проблеми екологічної безпеки” відбулася в нашому університеті 19 -21 жовтня. Вона проходила в одинадцятий раз за сприяння Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, національного університету “Львівська політехніка”, Полтавського НТУ імені Юрія Кондратюка, Муромського інституту Володимирського державного університету (РФ) та Університету Матея Бела (Словацька Республіка). За словами голови організаційного комітету професора В.М. Шмандія, в електронному реєстрі конференції було зареєстровано 78 наукових доповідей з України, РФ, Словакії, Ізраїлю, Польщі, Швеції, Німеччини. Деякі з них містили інформацію з практично готових до захисту дисертацій.

Робота конференції розпочалася з пленарного засідання, під час якого з вітальним словом до присутніх звернувся проректор з науково-педагогічної та методичної роботи професор В.В. Костін і з вступним словом декан факультету природничих наук, завідувач кафедри екології професор В.М. Шмандій. З доповіддю “Концептуальні аспекти стратегії поводження з відходами в Україні” виступив д.т.н. професор Хмельницького національного університету І.П. Крайнов.

Упродовж трьох днів робота на конференції здійснювалася за трьома тематичними напрямами: управління регіональною екологічною безпекою, охорона гідросфери від антропогенного впливу та проблеми поводження з відходами. За результати конференції найбільш вагомі доповіді будуть опубліковані у відомчих виданнях. У цілому ж метою цього наукового зібрання є запровадження нових технологій у виробництво та захист дисертацій.

Транспортні перспективи

2–4 листопада 2011 року в університеті відбулася Всеукраїнська науково-технічна конференція “Створення транспортних, дорожніх та будівельних машин”. Конференція пройшла в атмосфері плідної співпраці між науковцями нашого університету та представниками трьох ВНЗ України: Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, Київського національного університету будівництва і архітектури та Полтавського технічного університету імені Юрія Кондратюка.

Було заслухано 2 пленарні та 42 секційні доповіді, в яких розглядались актуальні питання, що стосуються розробки нових транспортних засобів, моделювання робочих процесів автомобілів, моделювання та аналізу існуючих транспортних маршрутів, створення й аналізу будівельно-дорожньої техніки тощо.