Відділ міжнародних зв`язків інформує

Навчання за кордоном – реальність

Міжнародні освітні програми для студентів нашого університету стають реальністю. Цьому сприяє активна діяльність відділу міжнародних зв’язків, спрямована на розширення тісної співпраці з визнаними у світі ВНЗ. Зокрема, на запрошення відділу 20 жовтня поточного року до нашого університету завітав асистент радника з питань освіти Консультативного центру освіти у США Гліб Пронскіх. Він провів презентацію з теми “Навчання у США: процес вступу та фінансова допомога”, яка включала наступні розділи: процес вступу до американських ВНЗ; аплікаційна форма; написання есе та резюме; стипендії для навчання та досліджень; стандартизовані тести (TOEFL, GRE, GMAT та інші).

На зустрічі були присутні школярі міста, студенти та аспіранти нашого університету. Усіх присутніх зацікавила практична інформація, яку надав Гліб Пронскіх і корисні посилання щодо пошуку інформації про виші США, гранти та стипендії, що надаються на навчання в них, а також проходження профорієнтації.

Стажування в Німеччині

Навесні поточного року Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України було оголошено конкурс із відбору студентів, аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників для проходження за рахунок державного бюджету навчання та стажування у провідних ВНЗ і наукових установах за кордоном.

Вітаємо наших колег: доцента кафедри електронних апаратів Фомовську О. В. й аспіранта кафедри комп`ютерних та інформаційних систем Славко О. Г., які успішно пройшли конкурсний відбір та були рекомендовані Комісією для проходження стажування у Технічному Університету Брауншвейга (Німеччина).

Візит Мартіна Ройтера

Нещодавно наш університет відвідав Мартін Ройтер, лектор Німецької служби академічних обмінів (DААD). Гість із Німеччини взяв участь у засіданні науково-технічної ради університету, виступив із привітальним словом на науково-практичній конференції “Актуальні питання забезпечення стійкого розвитку національного господарства” та провів лекцію-презентацію для студентів, аспірантів івикладачів університету. У презентації була висвітлена інформація про діяльність DААD, її завдання та функції. Крім того, присутні дізналися про об’єднання німецьких вузів та деяку статистичну інформацію щодо освіти у Німеччині. Але головною метою презентації було ознайомлення присутніх зі стипендіями, програмами та грантами Німецької служби академічних обмінів.

Мартін Ройтер акцентував увагу на тому, що подавати заявки на будь-які конкурси чи програми – це дуже цінний досвід, який обов’язково принесе результати. Оскільки однією із ключових умов подачі заявки на стипендії DААD є знання німецької чи, хоча б, англійської мови, то гість запропонував бажаючим пройти тестування OnDaF на знання німецької мови. Вісім студентів-філологів нашого університету виявили бажання скористатися пропозицією. Приємно, що рівень знань студентів виявився достатнім для участі у програмах DААD.