Новітні технології

Упродовж десяти років в Україні діє проект “Передові комп’ютерні технології для університетів України” від Delcam — світового лідера на європейському ринку розробки програмного забезпечення для моделювання, виготовлення і контролю складних виробів і технологічного оснащення.

Відтепер і студенти та викладачі нашого університету мають змогу долучитися до програмного забезпечення світового рівня. 4-6 листопада відбулося урочисте підписання Угоди про відкриття в університеті навчального центру Delcam. Координатором підписання та втілення даної Угоди виступає Запорізький національний технічний університет. КрНУ став 21 університетом в Україні, на базі якого компанія Delcam відкрила свій навчальний центр. З цієї нагоди до університету завітала делегація у складі директора Delcam Х’ю Хамфріс із дружиною Айві; ректора Запорізького національного технічного університету Сергія Бєлікова, директора Центру “САПР” Олега Борисенка, та інших представників Delcam в Україні.

Директор Delcam Х’ю Хамфріс під час урочистостей, які відбулися в конференц-залі університету, передав ректорові М.В. Загірняку сертифікат на право користування програмним забезпеченням і ключ із кодами доступу. Діапазон застосування програмного забезпечення компанії Delcam охоплює проектування, перевірку та виготовлення продукції будь-якої форми та складності. Загальна вартість програм переданих до навчального центру, у разі їх комерційного використання, становить 2,5 млн. долл. США.

Спеціально для встановлення цього програмного забезпечення був виділений один із комп’ютерних класів кафедри процесів і обладнання механічної та фізико-технічної обробки під керівництвом проф. О.Ф.Саленка. Дані програми уже найближчим часом будуть освоювати та застосовувати студенти технічних спеціальностей 1-Vкурсів, аспіранти та викладачі університету.

У ході візиту гості з Великобританії відвідали електронну бібліотеку та лабораторії університету. Х'ю Хамфріс був задоволений технічною базою КрНУ. Він охарактеризував візит до Кременчука як дуже вдалий і висловив надію на подальший розвиток співпраці. Також Х'ю та Айві Хамфріс мали можливість ознайомитися з нашим містом, відвідати парк Ювілейний і парк Миру.

Відділ міжнародних зв`язків