Міжнародний фестиваль

Дні кіно про права людини

Уперше фестиваль під назвою «Дні кіно про права людини» відбувся 2003 року. 2008-го фестиваль було перейменовано на Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.  Восени Docudays UA традиційно мандрує Україною. Нещодавно найкращі документальні фільми на тему прав людини  змогли  побачити мешканці  120 міст і містечок  України, у тому числі Полтави та Кременчука.

Зокрема вперше  офіційним координатором фестивалю  у наддніпрянському місті  виступив  Європейський клуб  КрНУ. Саме члени цього  клубу під керівництвом викладача Олега Овчаренка були організаторами  відкриття фестивалю, яке відбулося у конференц-залі КрНУ. 15 переглядів кінострічок  на п`яти  різних майданчиках  міста та  проведення обговорення й  опитування вражень глядачів.
Тематика фільмів,
переважно закордонних режисерів, була цікавою не тільки для студентів, а й для старшокласників, адже торкалася доволі гострих проблем.   У сюжетах  йшлося як  про долі правозахисників,  так і про викиди нафти в океан, про функціонування ринку торгівлі людськими органами, про долю емігрантів. Також  у програмі тижневого кінофестивалю було й  декілька  фільмів, приурочених  темі  прав дитини на честь 20-річчя ратифікації Україною  Конвенції ООН про права дитини.

Сподіваємося,  проведення фестивалю стане доброю традицією в університеті!

Діана Пінчук