Наша мова колискова

 

Мова духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен, насамперед, створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб МОВА. Недарма говориться, що без усякої іншої науки ще можна обійтися, а без знання рідної мови обійтися не можна. І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.

Українська мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для багатьох мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей.  Генеральний директор ЮНЕСКО, пан Коіхіро Мацуура, зазначав: «Рідна мова дорога кожному з нас. Рідною мовою ми вимовляємо наші перші слова й найкраще висловлюємо наші думки. Вона є базою, на якій усі люди розвивають свою особистість з моменту свого першого подиху, й вона є тим, що підтримує нас протягом усього життя».

 Заради прийдешніх поколінь ми повинні зберігати й шанувати мову, як це робили наші славні предки. Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє й майбутнє України!

О.М. Тур, канд. філол. н.,

доцент каф. українознавства