Кураторська година

Літературна вітальня

З нагоди  190 - річчя  з дня народження видатного російського письменника Федора Достоєвського (1821–1881) в університеті відбувся  захід, присвячений його  творчості.  Викладачі та  аспіранти кафедри САУЕ  запросили студентів  університету та старшокласників міських шкіл  до літературної вітальні, яку облаштували в  актовій залі корпусу № 5. Нагадаємо, що Достоєвський увійшов в історію літератури як художник трагедійний, безмежно чутливий до найтонших людських переживань. Своїми творами він ніби говорив сучасникам і майбутнім поколінням: у цьому жорсткому світі все так ганебно і страшно влаштовано, що людина змушена безмежно страждати. І до нього ніхто у світовій літературі не міг з такою силою зобразити цю безмірність людського страждання.

Автор романів «Злочин і кара» та «Брати Карамазови» є одним із найвідоміших і найбільш резонансних на Заході російських письменників. Народився  він 11 листопада 1821 року в Москві.

У світі прекрасного

В університеті вже стало традицією проводити поетичні зустрічі студентів з творчими особистостями: поетами та мистецтвознавцями. Напередодні свята 8 Березня відбулася одна із таких зустрічей.

Організатори заходу виявили творчий підхід до сценарію та проведення, умовно поділивши його на  три частини.

Під супровід чарівної мелодії П.Чайковського «Пори року» співробітник бібліотеки Любов Пащенко ознайомила присутніх з творчими доробками поета Сергія Кувшинова, життєрадісний зміст яких викликає роздуми про красу природи, нашої планети і необхідність берегти та примножувати її багатство.

Такою тематикою пронизані й автобіографічні поетичні рядки місцевого поета Олексія Соломіна, які супроводжувалися демонструванням цікавих фотопейзажів, зроблених автором під час подорожування чарівними куточками колишнього СРСР.

Співробітник читальної зали бібліотеки КрНУ Валентина Фещенко на фоні спроектованих на екрані загальновідомих картин «Сікстинська мадонна» Рафаеля, «Княжна Тараканова» Костянтина Флавицького, «Катерина» Т.Г.Шевченка представила мистецтвознавчий огляд «Жінка в образотворчому мистецтві: її кохання та доля», змістовно та цікаво розповівши про історію створення світових полотен.

Студенти академічної групи ПЗ-10-2 щиро дякують організаторам цього заходу та сподіваються на продовження доброї традиції.

Буревич Катерина, Дмитренко Євгенія,

студентки факультету права, гуманітарних і соціальних наук