Нові горизонти для студентів

Міжнародна співпраця  Кременчуцького національного університету  імені Михайла Остроградського (КрНУ) характеризується  багатовекторністю. Упродовж останніх років єдиний на Полтавщині класичний університет  уклав декілька договір  про тісну співпрацю й  обмін студентами, аспірантами та викладачами як із університетами  провідних  країн  Європи, так і Китаю. Нещодавно ректор КрНУ професор Михайло Загірняк перебував у Російській Федерації на запрошення керівництва Російського університету дружби народів (РУДН). У результаті переговорів відбулося підписання ще однієї угоди про співпрацю.  Під час візиту Михайло Васильович зустрівся із керівництвом РУДН, деканами інженерного факультету та факультету фізико-математичних та природничих наук, завідувачами кафедр цих факультетів. Були обговорені перспективи подальшої співпраці, і зокрема, досягнута домовленість про направлення студентів інженерних спеціальностей КрНУ на навчання до  магістратури  та аспірантури  РУДН за рахунок стипендій Російської Федерації.

Тобто, починаючи з наступного навчального року,  студенти інженерних та природничих спеціальностей, які здобули ступінь бакалавра чи магістра  і добре володіють російською та англійською мовами, подальше навчання  зможуть продовжити у престижному ВНЗ Москви.  Насамперед це стосується фахівців з таких напрямів як  електротехніка, інженерна механіка та електроніка. Однак учитися та захищати дипломні роботи  їм доведеться англійською, проте  курс навчання для них буде безкоштовним. Більше того,    вони ще й отримуватимуть стипендію в розмірі   1500 російських рублів і матимуть гарантоване місце в гуртожитку, плата за яке становитиме третину  стипендії.

На переконання  Михайла Загірняка,   така практика  дозволить  університетові не тільки  отримати   фахівців, які б досконало володіли англійською мовою, а   й могли б викладати нею спецпредмети.  Це досить важливо, адже маючи таких викладачів,  КрНУ  отримає змогу навчати у себе іноземних студентів і  більш активно здійснювати обмін викладачами з університетами інших країн.