Не тільки стимул, а й перспективи

Нещодавно начальник відділу міжнародних зв’язків університету  Андрій Маркевич брав участь у нараді,  яку провів  перший   заступник Міністра МОНмолодьспорту Євген Суліма з керівниками та начальниками міжнародних відділів ВНЗ.  Йшлося про виконання  програми  щодо навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників у провідних ВНЗ  і наукових установах за кордоном.

Так, минулого року до   конкурсної комісії МОНмолодьспорту  загалом надійшло 700 пропозицій від 68 університетів. Розглянувши їх, конкурсна комісія рекомендувала направити на навчання або стажування у 33 провідні закордонні ВНЗ 277 осіб. Водночас  урядовець наголосив, що існує вкрай низька активність деяких ВНЗ щодо налагодження не просто договірних, а партнерських відносин  з закордонними ВНЗ. Деякі з них  не зробили жодної заявки.  З іншого боку,  серед найбільш  ініціативних ВНЗ було названо Кременчуцький  національний університет імені Михайла Остроградського.   За кількістю переможців конкурсу КрНУ посів 5-6 позицію, залишивши позаду  досить відомі ВНЗ  Харкова,  Києва та інших великих міст України. Такий показник є найкращим і серед  ВНЗ Полтавщини.   Зокрема, шість  наших представників  увійшли до  числа переможців.

Як  повідомив Андрій Маркевич, починаючи з 1 лютого 2012 року, троє студентів-магістрів, які представляють ІЕЕСУ та ІМіТ,  вже  проходять тримісячне навчання в університеті ІСАМ (м. Нант, Франція).  Також  асистентка кафедри комп`ютерних та інформаційних систем упродовж  місяця проходить стажування в Інституті динаміки і коливань Технічного університету м. Брауншвайг (Німеччина).  Усі вони отримали свої перші завдання, а для наукових досліджень  - персональні робочі місця.  Посланці університету дуже задоволені отриманою можливістю  інтегруватися до  міжнародного  освітнього  простору   ось таким чином за сприяння  власної держави. До того ж вони мають нагоду не тільки реалізувати  індивідуальні наукові плани, а й ближче познайомитися з  культурою та традиціями  європейських країн.

Нині  серед постійних партнерів  університету з міжнародної співпраці  ВНЗ 18 країн світу, також  підтримуються   постійні зв’язки з п’ятьма  міжнародними програмами  і фондами.  Така політика університету не тільки стимулює студентів до  навчання, а й відкриває перед ними реальні перспективи в майбутньому.

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України оголосило конкурс з відбору на навчання студентів і аспірантів та стажування наукових і науково-педагогічних працівників у провідних ВНЗ і наукових установах за кордоном  2012 року.

За додатковою інформацією звертатися до відділу міжнародних зв’язків КрНУ (ауд. 5205)