Міжнародна співпраця

Орегон ( США)   -  Кременчук

У рамках угоди про співпрацю 22 - 24 березня у нашому університеті перебувала делегація Umpqua Community College (UCC) із міста Розбург, штату  Орегон, США. Це державний заклад за статусом та сферою діяльності нагадує педагогічне училище. До складу делегації увійшли: Pete Bober (директор Центру розвитку UCC), Jason Heald (директор джазового вокального ансамблю «Umpqua Singers») та одинадцять студентів-учасників ансамблю. Співпраця між UCC та КрНУ розпочалася  2009 року, відколи  наші викладачі у рамках міжнародного проекту «Відкритий світ» щороку проходять двотижневе стажування в американському коледжі.

Натомість  американська делегація на запрошення  КрНУ  приїхала  до  Кременчука  вперше. Відділом міжнародних зв’язків університету на чолі з А.Г. Маркевичем  була розроблена цікава й змістовна програма  їхнього перебування  в місті. Утім, знайомство з нашою країною  для них розпочалося зі столиці. Гості мали змогу побачити  Хрещатик, Майдан Незалежності, вул. Банкову, де знаходиться Адміністрація Президента України; відвідали Національний заповідник «Софія Київська»: Собор св. Софії, Трапезну та Будинок Митрополита.  Делегація відвідала Посольство США в Україні, де  познайомилися  з історією та сьогоденням  України й виступила  з концертом перед працівниками цього  державного відомства.

Упродовж триденного перебування в Кременчуці гості з США  познайомилися  з нашим навчальним закладом. Під час зустрічі із ректором КрНУ, М. В. Загріняком, передали йому лист-привітання від директора UCC Joe Olson та уже традиційно, виконали чудові музичні композиції. Колектив із UCC гостинно приймали студенти кафедри перекладу КрНУ, а Піт Бобер мав змогу поспілкуватися із випускниками програми «Відкритий світ», яких, до речі, в нашому університеті уже семеро, та обговорити подальші плани співпраці спілкувалися зі студентами, котрі  готуються стати перекладачами. Також узяли участь у  святкуванні Дня  факультету економіки та права, який зовсім недавно  з’явився у  нашому ВНЗ у результаті об’єднання.  Іменинників і гостей  привітав ректор університету М.В.Загірняк і  декан факультету А.Б. Почтовюк.  Концертна  програма  з нагоди свята  мала дві частини: спочатку виступили наші  студенти, потім на сцену запросили американський гурт. Їхній акапельний спів під  музичні звуки  власних голосів відразу ж зачарував  слухачів. Та коли  зі сцени полинули чарівні звуки «Червоної рути» зал вибухнув оваціями. Українською мовою гурт виконав ще декілька  пісень.

Вочевидь,  делегація до поїздки готувалася досить серйозно.  Це засвідчила й зустріч у міськвиконкомі, у якій також брали участь ректор КрНУ М.В.Загірняк та три  заступники міського голови Кременчука.   Перед початком  спілкування  гості  виконали Гімн України та Гімн США.  Як відомо, до цих символів у американців особливо шанобливе ставлення,  чому  варто повчитися нам усім. Та найбільшим  сюрпризом було те,  що орегонські студенти  виявилися добре обізнаними   з творчістю  лауреата чотирьох Оскарів, автора багатьох хітів до голлівудських фільмів Дмитра Тьомкіна, який народився в Кременчуці. Вони навіть   виконали  його  твір із мюзикла.  На завершення зустрічі   керівники американської делегації Піт Бобер і  Джейсон Хілд   висловили щиру подяку на адресу  університету  за  чудово підготовлений візит і щиру гостинність.

Тут варто додати, що американська делегація мала змогу побувати ще і в коледжі університету, де їх привітала директор  коледжу, П.А. Білик та увесь колектив. Гостей ознайомили із життям і навчанням українських студентів, навчально-матеріальною базою, вони взяли участь у спортивних змаганнях та спільному концерті. Аналогічною була програма перебування і в педагогічному училищі імені А.С. Макаренка. Досить цікавою була імпровізована дискусія «Особливості освіти України і США». Учасники обговорили і виокремили спільні та відмінні риси української та американської систем освіти. Фінальним акордом візиту став спільний концерт за участю музичних колективів училища та «Umpqua Singers».

Останній день перебування у Кременчуці американцям запам’ятався оглядовою екскурсією містом, під час якої вони відвідали історичні та культурні пам’ятки нашого міста, а також придбали пам’ятні сувеніри на згадку. Підсумком  цього візиту є  те, що американсько-українські перспективи розвитку співпраці у сфері освіти є цілком реальними, зокрема для  нашого університету.