Схилами Пiвденного Бугу

 

З чого починається похід? Із вибору маршрута, формування групи, визначення термінів. Але все це вторинне. Найголовніше - це стан душі та здоров'я. Утім, запросити декілька однодумців у похід - це ще не значить сформувати групу. Зробити це самій було б надзвичайно важко. На допомогу прийшов випускник ФПН, справжній ентузіаст Захар Зацеркляний.

За його підтримки уже в процесі підготовки почали вимальовуватися основні риси учасників - надійність і готовність допомогти Діми Зайцева (ТТ-10-1); активність Оксани Трегуб (ГЗК-11-2), Лени Резун (ГЗК-11-2) та Альони Супрученко (ГЗК-11-2); обов'язковість Олега Семеновича (СI-08-2), Савчук Ольги (ЕО-11-1); своєрідність Віталия Гамана (ТТ-11-1); ініціативність і чуйність Тетяни Зацеркляної (інженер ВКіС), Михайла Єлизарова (доц. каф. фізики), Наталі Васильевої (випускниця ФПН). Усе це додавало оптимізму.

Миколаївщина зустріла нас тепло й щиро. Аномально спекотна погода додавала снаги. Купальний сезон відкрили відразу, хоча на календарі значилося 28 квітня. Суботнім ранком ми доволі швидко дісталися Клеверного мосту, де зливаються річки Корабельна та Південний Буг. Це місце добре знайоме скелелазам, альпіністам і різним екстремалам. Швидко і вдало вибрали місце стоянки на території живописного національного заповідника "Гранiтно-степове Побужжя". Родзинкою першого дня стало купання в міні-водовороті, який ми назвали ванною молодості та романтичний вечір навколо багаття.

Наступного ранку й до вечора ми милувалися красою заповідного парку. На ночівлю зупинилися поблизу села Львів. Мешканці там надзвичайно привітні, а домашнє молоко неймовірно смачне. Тож денний табір вирішили не міняти. Короткі мандрівки, знайомство з місцевістю і день народження одного з туристів - таким був третій день. Першого травня наш похід завершився. Ми встигли швидко й легко дістатися Южноукраїнська, здолавши паромну переправу в Богданівці й на привалі посвятити в туристи новачків. Хочеться сподіватися , що головні ази туриста вони засвоїли сповна і попереду на них чекають нові цікаві маршрути та надійні друзі.

Лисенко О.I., ст. викл. каф. фiзики,
керiвник секцii пiшохiдного туризму КрНУ.