Університетська освіта

20-21 квітня 2012 року в Українському домі столиці проходила міжнародна конференція з освіти "Вища освіта в Україні: інтернаціоналізація, реформи, інновації". Організатором заходу була Програма ім. сенатора Фулбрайта в Україні за підтримки Посольств США, Польщі, Чеської Республіки, Франції, Міжнародного інституту освіти (Вашингтон, США), Британської Ради. Конференція зібрала більше як 220 учасників із 15 країн світу. Серед них були ректор КрНУ професор Михайло Загірняк та професор Валентина Підліснюк, які є випускниками дослідницьких програм ім. Фулбрайта (США) для вчених і викладачів.

Загірняк М. В. виступив на конференції із доповіддю "Оцінювання якості роботи професорсько-викладацького складу вищих навчальних закладів" у засіданні секції "Університетські рейтинги. Від університетів, що навчають, до університетів, що досліджують". Професор Підліснюк В. В. виступила із доповіддю "Стан української вищої освіти та потреби ринку праці: сучасні протиріччя та шляхи до проґресу".

Загірняка М. В. було запрошено до участі у ректорському круглому столі "Лідерство у XXI столітті", що завершав проведення конференції. Керівниками круглого столу були преподобний отець Борис Гудзяк, ректор Українського католицького університету (Львів) та директор програми Фулбрайта в Україні пан Мирон Стахів. Дискусія торкнулася питань конкурентоспроможності української вищої освіти на світовому ринку, можливості отримання українськими університетами автономії, перспектив упровадження в Україні досвіду сусідів - Словаччини та Польщі.

У рамках конференції відбулася зустріч ректора Загірняка М. В., професорів Підліснюк В. В. та Поясок Т. Б., ректора партнерського університету Матея Бела в Словаччині професора Беати Косової з Президентом Академії педагогічних наук України академіком Кременем В. Г. Було обговорено можливості співпраці в галузі педагогіки, створення міжнародних навчальних програм, проведення спільних досліджень і організації 2013 року міжнародної конференції з глобальної освіти в Україні.