Інтелектуальні змагання студентів

Змагання студентів у творчому застосуванні знань і умінь з дисциплін, що вивчались у вищій школі ще називають студентським олімпіадним рухом. Його ключовим компонентом є Всеукраїнська студентська олімпіада, участь у якій і кількість призових місць є вагомим показником рівня підготовки фахівців будь-якого ВНЗ.

Проведення ІІ туру студентських олімпіад Міністерством освіти, науки, молоді та спорту покладено на базові навчальні заклади. До цього списку Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського увійшов не так давно, але вже поточного року став місцем проведення відразу чотирьох предметних олімпіад.

Успішний дебют

Уперше в нашому університеті проводили другий тур змагань з таких предметів як "Педагогіка" для студентів технічних ВНЗ і "Економічна теорія". Щодо олімпіади з педагогіки, то для університету її дебют виявився досить успішним. Із 33 студентів із 14 університетів України, першість посіла студентка КрНУ Наталія Кузнєцова, друге місце у Вікторії Охріменко. Ще один представник університету Костянтин Кравченко нагороджений грамотою "За кращий результат у розв'язанні теоретичних завдань" . Переможці отримали грамоти та символічні призи, а всі учасники збагатилися знаннями та досвідом, приємними враженнями та добрими спогадами про місто над Дніпром. Організатори підготували змістовну та цікаву культурну програму, яка включала відвідування вистави Кременчуцького Троїцького театру, автобусну екскурсію по місту "Кроками світових геніїв", екскурсію до меморіального музею видатного педагога А.С.Макаренка.

У ІІ турі Всеукраїнської олімпіади "Економічна теорія" серед 73 учасників друге місце виборола студентка КрНУ Ольга Савченко, а третя сходинка дісталася Інні Перепелиці . Комплект конкурсного завдання олімпіади включав 120 тестових задач з дисциплін: політекономія, макроекономіка та мікроекономіка.

Журі відзначило якісну організацію і проведення олімпіади, а також зацікавленість студентів ВНЗ до участі в подібних заходах.

Електромеханіка

18-20 квітня 2012 року проводився ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади за напрямом "Електромеханіка" .Цього року в олімпіаді взяли участь 50 студентів, які представляли 14 ВНЗ України. Першого дня учасники письмово розв'язували задачі теоретичного туру, другого -- завдання мали практичний характер і передбачали використання ЕОМ. Тематика конкурсних завдань охоплювала досить широкий спектр питань, передбачених навчальною програмою. Командний залік проводився за результатами порівняння середнього балу двох кращих учасників від ВНЗ. Перше місце виборола команда Дніпропетровського національного гірничого університету, на другому та третьому відповідно команди Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" та Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського. В особовому заліку призерами олімпіади стали студенти групи ЕМХ-08-3 ІЕЕСУ Хребтов Євген і Зінченко Олександр, посівши відповідно друге та третє місце. Переможців нагороджував директор ІЕЕСУ , д.т.н., професор Чорний О. П.

Електричні машини та апарати

24-27 квітня 2012 року відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади за напрямом "Електромеханіка" для спеціальності "Електричні машини та апарати". В олімпіаді взяли участь 33 студенти, які представляли вісім ВНЗ України, що здійснюють підготовку за даною та спорідненими спеціальностями. На підставі аналізу конкурсних робіт члени журі олімпіади визначили переможців в особовому заліку. Перше місце здобула студентка нашого університету Олена Москаленко (група ЕМХ-08-2 ІЕЕСУ).У командному заліку перше місце з помітним відривом виборола команда Донбаського державного технічного університету (м. Алчевськ), на другому та третьому відповідно команди Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського та Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" .Переможців нагороджував ректор університету, завідувач кафедри електричних машин та апаратів, д.т.н., професор М.В.Загірняк.

Транспортні технології

Уже вісім років кафедра "Транспортних технологій" готує фахівців з різних напрямів технології автотранспортних перевезень - логістів. Кафедра акредитована за найвищим ІV рівнем і випускає бакалаврів, спеціалістів і магістрів за декількома професійно-орієнтованими спеціалізаціями. Упродовж трьох останніх років студенти кафедри успішно виступають на Всеукраїнських олімпіадах із фахових дисциплін, Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, проходять стажування за кордоном. Успіхи кафедри зумовили рішення Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України доручити порівняно молодій кафедрі провести ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом "Транспортні технології". На запрошення університет отримав 62 роботи студентів із 16 українських ВНЗ і одного російського. Галузева кваліфікаційна комісія із представників різних ВНЗ відібрала 20 кращих робіт, автори яких були запрошені до участі у конференції.. Комісія відзначила високий рівень представлених робіт і організацію проведення конференції у КрНУ і нагородила авторів 16 кращих робіт грамотами університету та медалями. Серед призерів Всеукраїнського конкурсу четверо студентів нашого університету, які отримали золоті і бронзові медалі, а також дві заохочувальні грамоти. Зокрема, Диплом І ступеня отримали Альона Передерій і Дмитро Мікулінський, керівник Г. Г. Переверзева, викладач-стажист. Дипломами ІІІ ступеня нагороджені Валерія Сімчишена, керівник М. М. Мороз, завідувач кафедри, доцент і Анна Баличева, керівник О.Л. Загорянська, доцент. Також комісією рекомендовано 2013 року наступний конкурс провести знову у КрНУ.