Студентське самоврядування

Зустріч з ректором університету

Зустрічі студентського активу з представниками ректорату вже є традиційними для нашого університету. Соціологічне опитування, проведене студентським профкомом засвідчило наявність кола питань, які найбільше турбують студентів. Щоб дати вичерпну відповідь на кожне з них, 25 квітня в конференц-залі відбулася зустріч ректора університету М. В. Загірняка з представниками студентського самоврядування. У заході також взяли участь проректор із науково-педагогічної роботи та гуманітарної освіти В. В. Сергієнко та проректор із науково-педагогічної та методичної роботи В. В. Костін.
Більшість нагальних питань стосувалися організації навчального процесу. Насамперед, запровадження кредитно-модульної системи. В. В. Костін наголосив, що, починаючи з наступного року, відповідно до Болонського процесу, в університеті така система буде впроваджена у повному обсязі, а всім випускникам університету будуть видавати диплом європейського зразка. У ньому буде зазначено кількість годин, дисциплін, які вивчалися, здобутки випускника. Також там будуть зазначені професійні й академічні права випускника після закінчення ВНЗ і буде зроблено опис усіх компетенцій, які він набуде, пройшовши підготовку за відповідним кваліфікаційним рівнем бакалавра, спеціаліста чи магістра. А от система призначення стипендій, як ї їх розмір, залишаються прерогативою Міністерства й може змінитися тільки після зміни нормативної бази, - наголосив В. В. Костін. Також він дав ґрунтовні відповіді на інші запитання. Зокрема, чому об'єднали факультети; чи враховується практика під час підрахунку середнього бала; чому не всі викладачі проводять атестацію за результатами модулів. Для декого стало новиною, що остання позиція є правом викладача. Утім, студент уже на першому занятті має право запитати у викладача, за якою саме системою буде проводитися атестація. Це не повинно бути таємницею.
Розвіяв міфи щодо деяких надуманих таємниць і ректор університету М. В.Загірняк. Він оприлюднив точні параметри розташування в університеті Wi-Fi - безпровідної системи, яка дозволяє мати доступ до мережі мобільним приладам. Такі точки є в кожному корпусі університету і детальніше про них можна дізнатися на кафедрах. А всім бажаючим знати більше про фінансову діяльність університету порадив зазирнути на сайт КрНУ в Інтернеті, де є така інформація. Щодо індексації стипендій, то вона обов'язково відбудеться, як тільки-но надійдуть кошти з державного бюджету.
Не отримали позитивної відповіді на поставлене запитання майбутні економісти, яких цікавило, чи є можливим для них стажування за кордоном. Михайло Васильович наголосив, що держава допоки фінансує таке стажування тільки для студентів і аспірантів технічних спеціальностей. Днями вчена рада університету ухвалила чергове рішення про участь у конкурсі на здобуття права на стажування 19 представникам університету.
Не оминули студенти своєю увагою й цілий блок організаційно-господарських питань, отримавши на кожне з них вичерпну відповідь. Тож зустріччю, яка проходила в конструктивному руслі, усі учасники залишилися задоволені.