Десятирічка ректора

Десять років тому відбулися перші вибори ректора нашого університету. Під час голосування колектив віддав перевагу вихідцю з Луганщини, професору Михайлові Васильовичу Загірняку. Десятиліття, яке промайнуло, для нашого навчального закладу стало не тільки насиченим, а й доленосним.

За доволі короткий термін університет вийшов на особливі показники, які дозволили претендувати йому на IV рівень акредитації. За ними стоять фундаментальні питання української вищої школи, а саме відповідність державним стандартам освіти з кадрового, матеріально-технічного, інформаційного та методичного забезпечення. Тож отримання університетом статусу ВНЗ IV рівня акредитації стало знаменною подією не тільки для нашого університету, а й для всієї Полтавщини.

Вочевидь, за десять років керівництва Михайла Загірняка університет зробив дуже вагомий крок уперед, подвоївши, а то й потроївши інтенсивність процесу становлення. У серпні 2009 року наш навчальний заклад став першим на Полтавщині класичним університетом, а вже наступного року отримав статус національного. Беззаперечно, досягти цього вдалося, насамперед, завдяки зусиллям нашого ректора.

Не менш важливим завданням, яке поставив перед колективом Михайло Загірняк був розвиток науки, з якої, на його глибоке переконання, й має починатися університет. Позитивні зрушення вже є. Два наші викладачі отримали Премію Президента України для молодих учених, троє - стали лауреатами державної Премій України в галузі науки й техніки. Ще один молодий науковець є стипендіатом Кабінету Міністрів України. Це велике досягнення. Наші студенти також роблять серйозні кроки в науці. Тільки 2012 року переможцями предметних олімпіад і конкурсів студентських наукових робіт стали 50 студентів університету.

Десять років тому новопризначений ректор поставив перед колективом ще одне конкретне завдання - відкрити спеціалізовану вчену раду, адже саме її наявність є ознакою високого рейтингу ВНЗ. Уже через рік університет її мав із захисту кандидатських робіт із спеціальності "Електричні машини та апарати" . Згодом до неї додалася ще одна вчена рада зі спеціальності "Електротехнічні комплекси та системи". Підґрунтям для цього була наявність в університеті потужної наукової школи під керівництвом професора Дмитра Родькіна. Це давало підстави для звернення до ВАК України щодо створення в університеті докторської вченої ради. Однак через жорстку боротьбу й небажання вмикати "зелене світло" ВНЗ з глибинки вирішити це питання було досить непросто. Тільки завдяки наполегливості ректора Михайла Загірняка та тому, що університет має багато позитивних показників, які враховує ВАК, її було відкрито.

Нині в університеті функціонують п'ять вчених рад. Як тут не згадати слова великого й геніального математика Михайла Остроградського про те, що науку творять у провінції. Недаремно саме його ім'я з 2007 року й носить наш університет.

Колектив Кременчуцького національного університету вітає Михайла Васильовича з першою десятирічкою на посаді ректора й зичить йому міцного здоров'я, професійного довголіття, нових наукових і спортивних досягнень.