Стажування за кордоном

Переможці конкурсу

Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20 березня 2012 року був оголошений конкурс з відбору на навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників у провідних ВНЗ і наукових установах за кордоном у 2012 / 13 н.р. за рахунок державного бюджету.

Конкурсною комісією Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України було відібрано 13 представників Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського. Серед них: Підліснюк В. В., професор кафедри "Екологічна безпека та організація природокористування"; Солошич І. О., доцента кафедри "Екологічна безпека та організація природокористування"; Симонова А. А., доцент кафедри технології машинобудування; Карлик Є. П., аспірант кафедри систем електроспоживання та енергетичного менеджменту; Леміжанська В. Д., аспірантка кафедри технічної механіки; Середа Д. С., аспірантка кафедри систем електроспоживання та енергетичного менеджменту; Сухоніс Т. Ю., аспірантка кафедри систем електроспоживання та енергетичного менеджменту; Шутько О. В., аспірант кафедри систем автоматичного управління та електроприводу; Баль Д. Л., студент Інституту механіки і транспорту; Богомол Ю. А., студентка Інституту механіки і транспорту; Брусило О. В., студент Інституту механіки і транспорту; Красій О. В., студент Інституту механіки і транспорту; Чорнобривцев В. А., студент Інституту механіки і транспорту.

Стажування у Бельгії

Університет Монсу - один з найбільших університетів Бельгії, що утворився в результаті злиття Університету Монс-Ено та Інженерного факультету Монсу. У свою чергу Інженерний факультет (FPMs) є одним з провідних політехнічних вищих навчальних закладів Бельгії. Саме тут нині проходять стажування Анастасія Симонова та Вікторія Леміжанська. Обидві учасниці програми узгодили плани та наукові напрями проходження стажування в університеті м. Монс з відповідальними співробітниками приймаючої сторони. У зв'язку з цим було організовано засідання кафедри, до якого стажисти підготували презентацію про систему освіти в Україні та Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського.

Стажування у Німеччині

Аспіранти нашого університету Катерина Лосіна, Дар`я Середа, Тетяна Сухоніс, Євгеній Карлик (ІЕЕСУ) та Юрій Лосін (ФЕКІ) вдруге брали участь у програмі підвищення кваліфікації "Енергоефектвність будівництва та санація споруд", який відбувся у м. Касель (Німеччина). Троє з них отримали можливість стажування за кордоном у рамках програми МОНмолодьспорту.

Семінар був організований Науковим центром "Схід-Захід" під керівництвом доктора Габріель Горцка у вересні 2012 року. Тематика семінару складалась із декількох теоретичних блоків. Окрім теоретичних курсів було представлено обладнання лабораторій Університету, технічне оснащення яких знаходиться, звісно, на найвищому рівні.Також було організовано дві тематичні поїздки на промислові об'єкти м. Касселя. Досить цікавою була і культурна програма семінару.

Стажування у Франції

Студент кафедри інженерної механіки Дмитро Баль нині проходить п'ятимісячне стажування в Католицькому інституті мистецтв та ремесел (ІСАМ) (Франція). У перші тижні пройшло ознайомлення зі структурою навчального закладу та розташуванням основних підрозділів у будівлях. Була проведена екскурсія у майстерні, де стажисту продемонстрували парк верстатів - універсальних і з числовим програмним керуванням, потужності яких дозволяють вести обробку матеріалів за допомогою різноманітних методів. Протягом двох тижні перебування у закордонному ВНЗ Дмитро Баль поглиблював знання зі спеціалізованого програмного забезпечення і нових функцій та особливостей використання оновленої версії продукту Creo 1.0 (PTC ProE). Можливості цієї програми дозволяють виконувати роботи в області систем автоматизованого проектування (САПР; англ. Computer-aided design - CAD), розробки (CAE) і виготовлення (CAM) кінцевого продукту, а також оформлення конструкторської або технологічної документації. Крім того в інституті проводять уроки з французької мови. Щотижня проходять індивідуальні заняття для покращення вимови та розуміння структури мови. Обговорення проекту поки що ведеться на англійській мові, але в подальшому планується повний перехід на французьку .

Відділ міжнародних зв'язків