Європейський вимір Кременчука

Нещодавно у Центральній бібліотеці для дорослих ім. О.М. Горького відбувся захід, на якому було презентовано європейський вимір Кременчука. Організатором заходу виступив Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр "Європейський клуб". Присутнім представили матеріальні результати деяких проектів, реалізованих ГО КІПЦ "Європейський клуб", у тому числі й представниками нашого університету.

Зокрема, під час заходу відбулася довгоочікувана передача міському краєзнавчому музею виписок з особової справи відомого кременчужанина - "оскароносного" композитора Дмитра Тьомкіна, знайдених у Центральному державному історичному архіві міста Санкт-Петербург. Поїздка професора університету доктора іст. наук Г.Т. Капустян до архівних установ сусідньої держави відбулася ще у квітні в рамках проекту "Кроками світових геніїв - унікальний туристичний маршрут Кременчуком", але процес отримання матеріалів був досить тривалим.

Передані документи дозволяють уточнити факти біографії Д. Тьомкіна, зокрема, переконатися, що його батько мав звання "Личного почетного гражданина" міста Кременчук. Професор повідомила, що їй також вдалося знайти відомості про наявність особової справи відомої кременчужанки К. Флейшиць у петербурзьких архівах, отримати від рідних деякі документи та речі вченого-біолога Анчака, про якого досі мало відомо, оскільки він працював у закритих оборонних науково-дослідних установах.

Тож багато цікавих сторінок з історії нашого міста чекають на своїх дослідників. Кременчук заслуговує на те, щоб його знали і шанували в Україні та в Європі! Презентовані ініціативи, тісно пов'язані з Кременчуком та його історією, дозволять більше дізнатися про наше місто не лише землякам, а й усім українцям.

Світлана Овчаренко