Перші кроки в науці

24 вересня відбувся тематично-інформаційний семінар "Якщо ти робиш перші кроки в науці". Подія була присвячена обговоренню актуальних питань змін клімату. Зокрема, ознайомленню молоді з результатами студентської дискусії з питань зеленої енергетики, що відбулася в рамках Третього Вишеградського круглого столу з питань змін клімату та матеріалами регіональних круглих столів, які проходили в університетах України у серпні-вересні в мм. Тернопіль, Бердянськ, Умань, Кам'янець-Подільський. Захід підтримано малим грантом Посольства США в Україні для випускників програм з освіти. У роботі семінару взяли участь викладачі та студенти нашого університету, учасники регіональних семінарів в Україні з Кам'янець-Подільської міської ради, Бердянського товариства молодих учених, представники ЗМІ.

З вітальною промовою перед молодими науковцями виступив ректор КрНУ професор Загірняк М. В., який підкреслив важливість інформаційної компанії зі змін клімату саме для молодого покоління, якому судилося жити в умовах змін клімату, що наростають. Декан факультету природничих наук професор Шмандій В.М. розповів про нещодавно започаткований новий науковий напрям, який базується на поєднанні методу фіторемедіації з використанням біопаливних культур другої генерації для очистки земельних і водних ресурсів від важких металів. Професор кафедри екологічної безпеки та організації природокористування Підліснюк В.В. (KрНУ/МБУ) виступила з пленарною доповіддю щодо закономірностей впливу змін клімату на стан природних ресурсів і підкреслила важливість інформаційного забезпечення для розробки ефективних адаптаційних заходів протидії змінам клімату.

Жвавий інтерес у учасників семінару викликала доповідь Наталії Татарінової з м. Кам'янець-Подільський, яка розповіла про проект утилізації енергозберігаючих люмінесцентних ламп, який зараз упроваджується в місті за підтримки місцевої влади. Аспірантка кафедри екологічної безпеки та організації природокористування Юлія Мельник доповіла результати власних досліджень з питань впливу змін клімату на якість поверхневих водних ресурсів України.

Наприкінці заходу учасники переглянули фільм про інформаційне забезпечення питань змін клімату, створений учасниками регіонального семінару в м. Кам'янець-Подільський і провели дискусію стосовно можливих тем для обговорення на наступному студентському дискусійному семінарі, який планується провести в рамках Четвертого Вишеградського круглого столу з питань змін клімату.

І.О. Солошич, доцент кафедри екологічної безпеки
та організації природокористування.