Класичний - значить кращий

Як відомо, 2009 року Кременчуцькому національному університету імені Михайла Остроградського було надано статус класичного університету. Відтоді, крім технічних спеціальностей, у ньому з'явилися ще й гуманітарні. Така висока довіра держави до регіонального навчального закладу виявилася не випадковою, про що свідчать результати останніх рейтингів. Зокрема, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міносвіти оприлюднив підсумки рейтингу, проведеного серед 31 класичного університету України. У ньому Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського посів 9 місце, увійшовши до десятки найкращих ВНЗ України. Діяльність ВНЗ оцінювалась за такими критеріями: міжнародна активність, якість контингенту студентів, якість науково-педагогічного персоналу, якість науково-дослідної та науково-технічної діяльності, ресурсне забезпечення. Окрім кількісного показника, їх умовно оцінювали як "успішні", "достатньо успішні", "частково успішні", "проблемні".

Щодо КрНУ, то з п'яти критеріїв, за якими оцінювалась діяльність університету, три експерти віднесли до категорії "успішні" та два - до категорії "достатньо успішні". Серед останніх - міжнародна активність і ресурсне забезпечення. Безумовно, це є свідченням високої якості підготовки студентів, ефективності наукових досліджень, визнанням університету на державному та міжнародному рівнях.

У іншому Національному рейтингу ТОП - 200 кращих університетів України, університет Кременчука поточного року не тільки зберіг свої позиції , а й піднявся на одну сходинку вище - з 56 місця на 55, що свідчить про динаміку постійного розвитку та вдосконалення цього навчального закладу. Авторами та виконавцями цього рейтингу виступають Європейський центр з вищої освіти ЮНЕСКО - СЕПЕС і кафедра ЮНЕСКО "Вища технічна освіта, прикладний системний аналіз та інформатика". У цьому рейтингу ВНЗ оцінюються за трьома критеріями: якість науково-педагогічного потенціалу, якість навчання та міжнародне визнання.

Віра Ількова
обласна газета "Зоря Полтавщини"