Симпозіум з прикладної електродинаміки

Улітку поточного року у місті Шопрон (Угорщина) відбувся ІV симпозіум з прикладної електродинаміки (SAEM - 12). Його проведення -це продовження традиції спільних конференцій, організованих у попередні роки Словенією, Польщею та Македонією. Водночас симпозіум є відкритим для представників інших країн. Тож його учасниками є також науковці з Угорщини, Японії, Фінляндії, Туреччини, Бельгії, Болгарії, Хорватії, України. Таке представництво робить форум усе більш привабливим для великої кількості дослідників - науковців усього світу.

Постійним учасником симпозіуму є ректор Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського М.В. Загірняк, який до того ж є членом польського товариства застосування електромагнетизму, історія якого становить більше 20 років.

Нинішній симпозіум працював у шести розділах, таких як: числові методи електродинаміки; антена й розповсюдження радіохвиль; електричні приводи й двигуни; гістерезис явищ; прикладна електродинаміка в електротехніці; біоелектромагнетизм і електромагнітна небезпека. Під час засідань відбулося 90 презентацій різнопланових статей. М.В. Загірняк мав нагоду презентувати три статті, а саме: "Аналіз магнітного поля асинхронного двигуна для діагностики пошкоджень стрижнів ротора" (співавтори Ж.І.Ромашихіна, А.П. Калінов); "До аналітичного розрахунку поля дротяних антен" (співавтори Ю. Бранспіз, Міклош Куцман) ; "Система управління енергетичними режимами насосної станції" (співавтори Тетяна Коренькова, Юлія Алексеєва). Усі ці статті, серед 30 рекомендованих, будуть опубліковані в часописі "Електрік Ревю", який входить до усіх світових баз даних. Саме цей чинник, за словами М.В. Загірняка, спонукає його до участі в симпозіумі, адже рекомендація до опублікування є одним із реальних шляхів до цитування його статей іншими ученими світу. Однак, щоб досягти такого результату, кожна тема має бути цілком закінченою, мати актуальне спрямування й бути впровадженою у виробництво чи практику.

Тільки минулого року національний університет Кременчука мав вісім таких статей, які увійшли до світових баз даних. Це дозволило ВНЗ увійти до числа кращих навчальних закладів під час визначення різних рейтингів ВНЗ України та світу.