Дружні стосунки з Китаєм

Співпраця Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського та Китайського університету шляхів сполучення з Ляньчжоу набирає обертів. Про це свідчить черговий візит офіційної делегації з піднебесної , який відбувся у червні. До складу делегації входили Оуян Цзянь - віце-президент Асоціації міжнародної співпраці провінції Гансу, віце-секретар провінційного осередку комуністичної партії КНР; Лю Юйшен - генеральний секретар Асоціації міжнародної співпраці провінції Гансу; Чен Вайджон - заступник генерального директора відділу міжнародних зв'язків провінції Гансу; Ю. Цзяньлінь - голова правління Ланьчжоуського університету шляхів сполучення; Цзян Жісіан - заступник генерального менеджера ТОВ "Металургійна група Цзюцюань"; Джан Юфен - начальник підрозділу Асоціації міжнародної співпраці провінції Гансу; Джан Гуоджин - заступник директора відділу міжнародної співпраці та обміну Ланьчжоуського університету шляхів сполучення.

Учасники делегації зустрілися з ректором університету М.В. Загірняком, проректором А.В. Луговим, начальником відділу міжнародних зв'язків А.Г. Маркевичем. Китайські гості вручили запрошення студентам, які отримали стипендію на навчання в магістратурі Ланьчжоуського університету шляхів сполучення. Крім того, запрошення отримали студенти та стажисти, які пройшли відбір на короткострокові навчання та стажування у цьому ж Університеті. Був проведений круглий стіл, де студенти та викладачі мали змогу поспілкуватися та вирішити практичні питання перебування у Китаї.

Також представники Китайської Народної Республіки відвідали Кременчуцький сталеливарний завод і зустрілися з міським головою Кременчука О.М.Бабаєвим і його заступниками. У ході цієї зустрічі були обговорені перспективи подальшої співпраці й досягнуто домовленості щодо укладення угоди про побратимство. А вже у вересні напередодні Дня міста Китайська делегація приїхала до Кременчука з особливою місією - встановити з Кременчуком побратимські зв'язки. Саме під час офіційної зустрічі у міськвиконкомі і було підписано угоду про побратимські відносини між містами Кременчук та Цзяюйгуань Провінції Гансу. В урочистій обстановці міський голова Кременчука Олег Бабаєв та мер міста Цзяюйгуань пан Лю Пен офіційно ствердили бажання двох міст на встановлення подальших дружніх та взаємовигідних стосунків. Участь у святковій церемонії взяв і ректор КрНУ М.В. Загірняк.

На запрошення провінції Гансу

У рамках Міжнародної програми надання стипендій та грантів уряду провінції Гансу асистент каф. САУЕ Мамчур Д.Г. з 3 вересня 2012 року проходить двомісячне стажування у м. Ланчьжоу. Зазначена програма передбачає вивчення основ китайської мови, ознайомлення з китайською культурою, політичним устроєм, відвідування промислових підприємств провінції Гансу, пошук шляхів співробітництва та проходження практики відповідно інтересів професійної, навальної та наукової діяльності учасників.

Цього року учасниками програми є представники Іспанії, Словаччини, Угорщини, України, Японії, Зімбабве, Нової Зеландії, Італії, Пакистану, Шрі-Ланки, Румунії, Мадагаскару, Швеції, Кенії, Уругваю та Чилі. Згідно з умовами програми, учасники базуються на території головного кампусу Університету міста Ланчьжоу.

Як повідомив Дмитро, під час першого тижня роботи відбулося ознайомлення з містом та територією головного кампусу університету, а також зустріч з представниками відділу міжнародних відносин уряду провінції Гансу. Учасники програми ознайомили організаторів зі сферою своєї діяльності та висловили побажання щодо шляхів співпраці.