Головна>Факультети, кафедри >Склад кафедри  

Авторизація

Дата останнього оновлення інформації:
12.12.2014

Кафедра біотехнологій та біоінженерії
06. Черепанов Валерій Павлович
Біографічна довідка

Народився 4 травня 1940 року в місті Бодайбо Іркутської області. В 1963 році з відзнакою закінчив авіадвигунобудівний факультет Харківського авіаційного інституту за спеціальністю двигунів літальних апаратів.
З 1963 р. по 1966 р. працював інженером науково-дослідної лабораторії теплових процесів ракетних двигунів кафедри двигунів літальних апаратів ХАІ.
1966 по 1969 рр. навчався в аспірантурі при тій же кафедрі, а в 1970 р. захистив дисертацію по спеціальності "горные машины" і залишився на посаді асистента.
В КДПУ Черепанов В.П. працює з 1973 р. на посаді старшого викладача, а з 1975 р. на посаді доцента кафедри фізики.
В кінці 70-х Черепанов В.П. перейшов на новостворену кафедру "Автомобілі і трактори".Під керівництвом і безпосередньою участю Черепанова В.П. в КДПУ створені лабораторії теплотехніки, дослідження двигунів внутрішнього згорання, термодинаміки надзвукових потоків. Черепановим В.П. в КДПУ вперше читалися курси: термодинаміка і теплопередача, теплотехніка, основи теорії і динаміка двигунів внутрішнього згорання. Черепанов В.П. являється одним з авторів розробок по застосуванню в Україні високотемпературних надзвукових струменів для руйнування конструкційних матеріалів і теплозахисних покриттів. Під його керівництвом захищена кандидатська дисертація по вказаній тематиці.
В 1995 р. Черепанов В.П. перейшов на кафедру фізики, де на посаді зав. кафедри працював до 2003 р.
З 2003 р. Черепанов В.П. працює на посаді професора кафедри фізики.
Нагороджений знаком "Изобретатель СССР". Результати наукових розробок використані: при створенні Уральським НИПКО машини для різання льоду надзвуковим струменем.

Назад