Головна>Новини
КрНУ


Новини

Делегація Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського прийняла участь у програмі «Відкритий світ»
13.11.15

Цього року КрНУ представляли викладачі кафедр економіки – асистент Пряхіна Катерина Андріївна та систем автоматичного управління і електроприводу – к.т.н. доц. Мельников Вячеслав Олександрович.


Програма фінансується Конгресом США та здійснюється Центром лідерства «Відкритий світ» при бібліотеці Конгресу США, адмініструється організацією Американські Ради з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS (American Councils).

Програма «Відкритий Світ» спрямована на покращення взаєморозуміння і співробітництва між Україною та Сполученими Штатами Америки шляхом надання можливості українським лідерам у різних галузях діяльності зустрітися зі своїми американськими колегами й обмінятися досвідом та ідеями з питань освіти, місцевого самоврядування та лідерства. Програма «Відкритий світ» є єдиною програмою обмінів законодавчої гілки влади США й отримує щорічне фінансування від Конгресу США.

Цього року обмін досвідом проводився з 7 по 19 жовтня.

8 жовтня Українські делегати провели ряд зустрічей у м. Вашингтон з сенатором від штату Орегон Джеффа Мерклі та його заступником з питань міжнародної діяльності та судової системи Адріаном Снідом.

Наступна зустріч відбулася з конгресменом Орегону Пітером ДеФазіо та його асистентами Меган Дебейтс та Брітані Лунберг, на ній було обговорено особливості та відмінності, а також перспективи розвитку систем освіти України та США.

Також делегати від КрНУ відвідали ряд лекцій присвячених питанням політичного устрою США та політичної ситуації в Україні та навколишньому регіоні, які проводили: Семюел Потоліккіо та Джон Браунт.

Наступний етап програми проходив з 9 по 19 листопада в м. Роузбург, штат Орегон на базі коледжу Ампква (Umpqua Community College (UCC)) за підтримки громадської організації «Роузбурзький клуб «Еріа Зонта»». В рамках даної частини відбулась значна кількість робочих зустрічей, під час яких кременчуцькі делегати ознайомилися з особливостями системи освіти у США, особливостями надання освітніх послуг у муніципальних коледжах, з джерелами фінансування та формами контролю поточних витрат, з особливостями розробки і затвердження навчальних планів, процесом набору студентів та персоналу коледжу, з інфраструктурою коледжу.

Також відбувся візит до Університету Орегон (м. Юджин), під час якого делегати приймали участь у робочих зустрічах: з директором міжнародних відносин Ейб Шефермеєр - з питань можливостей навчання українських студентів в університеті Орегону, отримання ними грантів та стипендій на навчання; з деканом факультету Бізнесу – з питань перспективних напрямів навчання. Також делегатам було проведена екскурсія бібліотекою університету та гуртожитком.


Приймаючою стороною у м. Роузбург для делегатів було організовано поїздку на узбережжя Тихого океану.

В процесі дружніх переговорів обговорювались питання щодо можливості проведення спільних студентських відеоконференцій, дистанційного навчання викладачів, виконання сумісних навчальних розробок, обміну викладачами з метою підвищення їх кваліфікації, а також участі навчальних закладів програми «Відкритий світ» у науково-технічних заходах КрНУ імені М. Остроградського.
КрНУ